Publicat 30 Mar 2018 | Reactualizat 27 Apr 2018 | Expiră 30 Apr 2018

Responsabil reglementare tehnica vehicule

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice, AR / TCM / Electronica / Electrotehnica;
  • Cunostinte tehnice generale autovehicule rutiere;
  • Competente lingvistice Franceza si Engleza (min niv B2);
  • Capacitate de analiza si sinteza a textelor in domeniul tehnic;
  • Spirit dinamic;
  • Rigurozitate si atentie la detalii;
  • Aptitudini de prezentare;
  • Orientare spre rezultat;
  • Lucru in echipa;
  • Cunostinte reglementari/omologari reprezinta avantaj;
  • Experienta in domeniul auto reprezinta avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilul de reglementare tehnica vehicule asigura gestionarea informatiilor reglementare pe perimetrul geografic delegat prin:

  • Supravegherea evolutiilor reglementare din domeniul auto;
  • Urmarirea site-urilor de reglementari internationale;
  • Corespondarea cu reprezentantii / corespondentii locali din filialele Renault / Dacia din tarile respective, pentru obtinerea informatiilor reglementare;
  • Realizarea sintezelor pentru evolutiile reglementare din domeniul auto, materializate prin emiterea de Rapoarte de Evolutii Reglementare;
  • Difuzarea informatiilor referitoare la evolutiile reglementare din domeniul auto;
  • Participarea la realizarea cadrajelor reglementare ale proiectelor delegate.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Expirat
Responsabil reglementare tehnica vehicule  -  Grup Renault Romania