Publicat 21 Ian 2021 | Expiră 21 Feb 2021

Responsabil recuperare creante

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare
  • Experienta minim 2 ani in domeniul recuperare/colectare/ creante comerciale
  • Excelente abilitati de comunicare, organizare, negociere
  • Persoana activa, ambitioasa, tenace, orientata spre indeplinirea obiectivelor
  • Capacitate de a gestiona si respecta deadline-uri
  • Abilitatea de a gestiona situatii neprevazute
  • Spirit de echipa, capacitate de adaptare rapida
  • Cunostinte de operare PC (MS Office)
  • Cunostinte SAP constituie avantaj
  • Disponibilitate la deplasari in interes de serviciu

Descrierea jobului

  • Monitorizeaza efectuarea zilnica a incasarilor
  • Verifica efectuarea compensarilor
  • Verifica daca suprafetele gajate (bloc fizic, tarla, parcela) nu sunt gajate in favoarea altei societati sau tertepersoane;
  • Intocmeste analize si statistici referitoare la:
-valoarea zilnica a incasarilor previzionate si realizate atat cu cash cat si prin compensare,
-valoarea lunara/anuala a incasarilor previzionate versus cele realizate,
-valoarea compensarilor pe tipul de cereale;​
  • Intocmire raport solduri saptamanal;
  • Elaboreaza/intocmeste protocolul de esalonare la plata a creantelor restante, impreuna cu departamentul Juridic
  • Monitorizeaza respectarea intelegerilor de plata agreate cu debitorii
  • Administreaza activitatea de colectare prin telefon sau pe teren, prin vizite la sediul clientilor
  • Acorda suport in intocmirea dosarului de recuperare a creantei de la debitori
  • Desfasoara negocieri, atat cu clienti ai companiei, cat si cu diferiti terti, in procesul de recuperare a creantelor
  • Raporteaza conducerii stadiul colectarii / recuperarii creantelor din portofoliu

Companie cu capital romanesc care ofera servicii de calitate ce insotesc si completeaza cerintele tuturor fermierilor.
Echipa noastra este formata din oameni responsabili, profesionisti, capabili sa raspunda celor mai inalte standarde si exigente.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Responsabil recuperare creante  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles