Publicat 12 Mar 2018 | Reactualizat 09 Apr 2018 | Expiră 12 Apr 2018

Responsabil publicare continut digital

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatii interesati sunt rugati sa aplice in limba franceza sau in limba engleza.

- Studii superioare, cu specializare sau experienta in marketing digital;
- Experienta de min 2 ani in coordonare de proiecte digitale;
- Foarte bune cunostinte de limba engleza si limba franceza;
- Cunostinte avansate MS Office;
- Experienta in publicarea si actualizarea de continut pe site-uri Internet;
- Cunoasterea tool-ului : CMS (Content Management System);
- Cunoasterea tool-urilor din zona Marketing Cloud Adobe reprezinta un avantaj: Adobe Experience Management, Adobe Social, Adobe Campaign, Adobe Target, Adobe Analytics;
- Capacitate de lucru in echipa, cu interlocutori la distanta si intr-un mediu multicultural;
- Autonom, deschis la tehnologie, la nou, proactiv;

Descrierea jobului

- Concepe, valideaza si publica continuturile platformelor digitale Renault pentru zona comerciala respectand calitatea si termenele de lansare a vehiculelor;
- Optimizeaza ergonomia paginilor si continutul lor;
- Creeaza si actualizeaza fisele multimedia utilizand tool-uri specifice industriei auto;

Grupul de origine franceza RENAULT, care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN, va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului.
Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.

Expirat
Responsabil publicare continut digital  -  Renault Romania