Publicat 05 Aug 2017 | Expiră 05 Sep 2017

Responsabil program colectare- Uleiosul, București

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Odată cu extinderea proiectului Uleiosul în Iași, am avut surpriza plăcută să remarcăm creşterea numărului de solicitări de colectare a uleiului alimentar uzat în Bucureşti.
Pentru că nu vrem să îi descurajăm pe susţinătorii proiectului şi ne dorim în continuare să ajungem la cei care s-au decis să colecteze şi să predea uleiul alimentar uzat, căutăm un pasionat de mersul pe bicicletă, bun cunoscător al reţelei de străzi a oraşului şi totodată, dornic să ducă misiunea noastră mai departe.
Ce îţi oferim:
O bază de date plină de oameni responsabili care s-au decis să ne susţină iniţiativa prin înregistrarea solicitărilor de predare a uleiului alimentar uzat;
O cargo bicicletă electrică – va merge ca gândul şi ca vântul prin traficul necruţător al oraşului;
Un program de muncă flexibil, de 8 ore pe zi. Clienții ne solicită, în special, la orele de seară şi în timpul zilelor de weekend;
Participare la evenimentele ce animă viaţa oraşului.

Ţi-am stârnit curiozitatea? Aplica la job sau trimite-ne candidatura ta pe adresa de mail: [email protected]

Descrierea jobului

Facilitează promovarea proiectului de către susţinătorii acestuia prin distribuirea de afișe, fluturași, prin trimiterea către website-ul proiectului și pagina de facebook;
Desfășoară activităţi de colectare a uleiului alimentar uzat cu ajutorul unei cargo biciclete de la persoanele fizice şi juridice;
Desfășoară activitatea astfel încât să prevină deversarea accidentală a uleiului colectat;
Realizează raportare zilnică a activităţii (locaţii atinse, cantităţi colectate, părerile clienţilor, noi posibilităţi de promovare, procese/programe de îmbunătăţit);
Anunţă managerul de proiect în cazul imposibilitătii desfășurării activităţii din cauza condiţiilor de vreme nefavorabile (ploaie torenţiala, ninsoare).

Cu o istorie de 3 ani şi cu 2 proiecte de mediu desfăşurate la nivelul a două oraşe mari din România (Bucureşti şi Iaşi), Asociaţia S.T.U.P. -Social Trading Urban Place, doreşte să continue să contribuie la dezvoltarea durabilă a comunităţii, prin acţiuni cu impact atât asupra mediului, cât și asupra sănătății celor din jur.
Prin Proiectul Uleiosul colectăm ulei alimentar uzat folosind o bicicletă utilitară (eng. cargo bike). Uleiul colectat este predat unui centru de colectare unde este separat de reziduuri şi filtrat pentru a putea fi transformat în biodiesel.
Pentru mai multe informaţii accesați: http://uleiosul.com
Ne puteţi contacta și la:
T: 0741 027 082
e: [email protected]

Expirat
Responsabil program colectare- Uleiosul, București  -  Asociatia S.T.U.P.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles