Responsabil Parteneriate Organizationale

BIOPACK ROMANIA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 2500 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Calificarea și experiența dorită:
  • Absolvent de studii superioare finalizate cu diplomă de licenţă; deţinerea unor studii postuniversitare în domeniul sociologiei constituie un avantaj, precum și alte formări suplimentare specifice domeniului de activitate al postului;
  • Minim 1 an de experiență în domeniul comunicării sau într-un domeniu conex;
  • Cunoștințe de operare pe calculator pentru sarcini de serviciu obișnuite (procesare de text - Word, calcul tabelar - Excel, prezentări - Power Point).
  • Cunoașterea limbii engleze - nivel mediu;
Abilități și competențe:
  • Abilități excelente de comunicare și persuasiune cu o bună capacitate de a-și controla emoțiile.
  • Excelent negociator, cu un caracter dominant și capabil de a-și manifesta autoritatea.
  • Capacitatea de a-și organiza munca și de a lua decizii rapid;
  • Orientarea spre îndeplinirea sarcinilor, în cel mai rapid mod cu putință.
  • Abilități de comunicare asertivă, bazate pe construirea unor relații pe termen lung.
Capacitatea profesională:
  • spirit de echipă;
  • confidențialitate;
  • creativitate.
Calități personale:
  • organizare;
  • seriozitate;
  • onestitate.

Descrierea jobului

Scop: Construirea de parteneriate organizaționale pe termen lung. Acest rol implică interacțiunea cu persoane din industria producătoare de ambalaje din carton ondulat.

Responsabilități principale:
  • Identificarea și contactarea potențialilor parteneri.
  • Prezentarea organizației și a beneficiilor colaborării printr-un discurs persuasiv.
  • Întocmirea de contracte și acte adiționale precum și urmărirea modificărilor ulterioare.
  • Dezvoltarea și actualizare bazei de date cu partenerii organizației și informațiile acestora.
  • Asigurarea respectării obligațiilor contractuale care decurg din acordurile de parteneriat.
  • Reprezentarea organizației în relațiile cu mediul intern și extern.
  • Realizarea planului și întocmirea rapoartelor cu privire la activitatea desfășurată;
  • Scanare documente și arhivarea acestora.
  • Comunicarea directă cu membrii departamentului și cu supervizorii acestora.

Beneficii:
  • Salariul variază în funcție de abilitățile și experiența candidaților, însă acesta nu va fi mai mic de 2.500 Lei Net, cu posibilitatea majorării acestuia într-o perioadă scurtă de timp.
  • Domiciliul poate fi oriunde pe teritoriul României, activitatea se va desfășura remote;
  • Suportul echipei și al managerului de departament;
  • Acoperirea de către companie a costurilor activității online (curent, telefonie, internet);
  • Oportunitatea de a lucra în cadrul unei companii dinamice, care pune accent pe deschidere, învățare și dezvoltare;

Compania BIOPACK din care facem parte, prezenta in 24 de tari de pe toate continentele, are trei zone de interes in Romania: 1.Productia de carton si ambalaje din carton prin BIOPACK ROMANIA 2.Productia de tipar digital, tipar offset si bigprint prin BIOPRINT ROMANIA 3.Productia de hartie si produse din hartie prin BIOPAPER ROMANIA

Publicat 28 iun. 2021 Reactualizat 28 iul. 2021 Expiră 28 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos