RESPONSABIL PARC AUTO

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Studii: medii / superioare;
-Cunostinte medii operare PC (pachetul Microsoft Office);
-Capacitate de asumare a responsabilitatilor si de gestionare a problemelor concomitente, finalizarea operatiilor in termenul stabilit;
-Capacitate buna de relationare interumana, spirit de echipa;
-Proactivitate, eficienta, orientare catre rezultate si eficientizarea muncii;
-Eficienta folosirii masinilor, resurselor materiale, procentaj minimal de erori;

Descrierea jobului

Administreaza, coordoneaza si gestioneaza asigurarea functionarii parcului auto;
Se ingrijeste de consumurile specifice parcului auto (anvelope, carburanti, piese auto etc.);
Preda si primeste pe baza de proces verbal de receptie autovehiculele si utilajele in exploatarea conducatorilor auto/utilizatorilor;
Asigura verificarea si evidenta starii tehnice a autovehiculelor;
Supervizeaza si tine evidenta reviziilor tehnice, coordoneaza activitatea de intretinere si reparatii si asigura permanent masini si utilaje in stare de functionare;
Verifica termenele de valabilitate a truselor de prim ajutor, a stingatoarelor si a altor dotari prevazute de lege pentru a garanta siguranta si securitatea in munca, truse si echipamente aflate pe fiecare masina.
Verifica corespondenta semnelor de pe masini cu tipul de marfa transportat;
Verifica intretinerea curateniei in masini si dispune efectuarea acesteia de catre soferul care a lucrat in ziua respectiva pe masina.
Verifica impreuna cu soferul presiunea rotilor, nivelul uleiului, al lichidului de parbriz si al antigelului;
Efectueaza formalitati de radiere /inmatriculare autovehicule si licente transport;
Anunta superiorul in legatura cu orice modificare care apare in starea tehnica a masinilor, in starea echipamentelor si dotarilor aflate pe fiecare masina.
Intocmeste rapoarte catre superiori- la cerere.

Descrierea companiei

FIRMA DE TRANSPORT EXTERN MARFA
Publicat 14 apr. 2022 Expiră 14 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos