Publicat 14 Oct 2019 | Expiră 14 Nov 2019

Responsabil Parc Auto

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, companie nationala de top din sectorul agribusiness in segmentul de trading cereale si distributie inputuri, o pozitie de Responsabil Parc Auto pentru sediul din Bucuresti.

Profil candidat:

Studii: medii sau superioare, de preferinta in domeniul economic sau tehnic;
Experienta profesionala similara minim de 2 ani;
Capacitate de analiza si de ordine/disciplina, judecata rapida;
Atentie la detalii, acuitate vizuala, indemanare;
Capacitate de asumare a responsabilitatilor si de gestionare a problemelor concomitente, situatiilor de criza, finalizare a operatiilor in termenul stabilit;
Rezistenta la sarcini repetitive;
Capacitate buna de relationare interumana, spirit de echipa;
Proactiv, eficient, orientat catre rezultate si eficientizarea muncii;
Eficienta folosirii masinilor, resurselor materiale;
Urmarirea permanenta, actelor si sesizarea la timp a sincopelor si intarzierilor sau a erorilor;
Generarea de actiuni responsabile pentru remediere.

Descrierea jobului

Administreaza, coordoneaza si gestioneaza asigurarea functionarii parcului auto;
Organizeaza si realizeaza toate actele necesare aferente administratii si functionarii parcului auto;
Administreaza bugetul de cheltuieli aferent parcului auto, reparatiilor si carburantilor;
Mentine relatia cu Registrul Auto, Politie, Companiile de Asigurari, Companiile de Leasing, Service-urile Auto;
Verifica, instruieste, organizeaza si tine evidenta documentelor autovehiculelor parcului auto:
1. ITP, rovigneta, dovada tahograf si limitare viteza, politele CASCO si RCA;
2. Rute de transport, foi de parcurs, registre, foi de drum, ordine de deplasare, bonuri de combustibil;
Colaboreaza cu coordonatorul SSM si HR-ul pentru actele necesare conducatorilor auto: fisa medicala, aviz psihologic, etc;
Obtine documentele si avizele necesare pentru exploatarea parcului auto;
Supervizeaza efectuarea reviziilor tehnice;
Elaboreaza programe de reparatii si intretinere pentru masini si utilaje;
Preda si primeste pe baza de proces verbal de receptie autovehiculele in exploatarea conducatorilor auto;
Urmareste modul de intretinere si exploatare a masinilor, starea tehnica si curatenie;
Stabileste necesarul de piese de schimb si consumabile auto;
Mentine relatia cu societatile de asigurare si urmareste dosarele de dauna;

Responsabil de :
parcul auto;
crearea si actualizarea dosarului cu termene asigurari, garantii, inspectii;
urmarirea repararii masinilor care au CASCO de la incepere dosar pana la scoaterea masinii din service si incasarea daunei;
realizarea ITP-ului la masini sau indrumarea si urmarirea realizarii lui unde e cazul;
reinnoirea asigurarilor la masini sau indrumarea si urmarirea reinnoirii unde e cazul;
programarea si urmarirea realizarii reviziilor;
verificarea generala saptamanala/lunara a starii masinilor;
monitorizarea respectarii consumului de combustibil realizat comparativ cu limitele normate pentru parcul auto alocat.
realizarea calitativă şi în termen a lucrărilor încredinţate;
indeplinirea la termen şi în conformitate cu dispoziţiile legale a obligaţiilor legale ;
calitatea raportărilor şi a informărilor.

AliRa Recruitment is a Recruiting and Executive Search company with focus on agribusiness sector.

Expirat
Responsabil Parc Auto  -  ALIRA RECRUITMENT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles