Publicat 20 Mai 2020 | Expiră 09 Iun 2020

RESPONSABIL PARC AUTO SI COMPONETE IT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Persoana analitica
Spirit de echipa
Abilitati de negociere
Bune abilitati organizatorice
Responsabil si profesionist
Seriozitate
Orientare spre reducerea costurilor
Studii medii cel putin, de preferat superioare
Experiente profesionala minim 1 an pe un post similar
Proactive si dynamic
Cunostiinte de excel

Descrierea jobului

- raspunde de parcul auto:
- creare si actualizare dosar termene asigurari, garantii, inspectii, .;
- predarea si primirea autovehiculelor pe baza de Proces Verbal;
- inmatricularea autovehiculelor;
- urmarirea repararii masinilor care au CASCO de la incepere dosar pana la scoaterea masinii din service si incasarea daunei;
- realizare ITP masini sau indrumarea si urmarirea realizarii lui unde e cazul;
- reinnoire asigurari masini sau indrumarea si urmarirea reinnoirii unde e cazul;
- programarea si urmarirea realizarii reviziilor;
- realizarea reviziilor cand e cazul;
- verificarea generala saptamanala/lunara a starii masinilor;
- realizarea de mici reparatii la masini (schimbare becuri, placute frana, .);
- urmarirea declararii si platii impozitului pe masini si a altor taxe aferente;
- cautarea de oferte avantajoase:
- cautarea celei mai bune oferte de la dealeri pentru achizitia masinilor;
- realizare de analize comparative intre masini inainte de achizitia unei masini;
- cautarea celei mai bune oferte de revizii/reparatii de la service-uri;
- achizitia masinilor cand este cazul
- realizare dosar leasing unde e cazul;
- urmarirea achizitiei masinii de la contractare si plata pana la ridicarea acesteia;
- tinerea gestiunii anvelopelor de iarna/vara si schimbarea acestora la service;
- gestionarea stocului de consumabile pentru masini;
- verificarea consumului de carburant la masini si respectarii traseelor;
- atribuirea de consumuri corespunzatoare la masini;
- administrare componente IT (laptop-uri, telefoane)
- inventarierea componentelor IT
- achizitie de componente IT (monitoare, laptop-uri, mouse-uri etc)
- alte activitati diverse care nu pot fi realizate de alti angajati ai societatii din lipsa de timp, daca e cazul;

Sc Top Seeds Srl s-a infiintat in 2010 incercand sa ajunga un lider pe piata din SE-tul Romaniei in ceea ce priveste comercializarea de seminte, pesticide,ingrasaminte si motorina. Compania promoveaza solutii si tehnologii destinate tuturor fermierilor, fiind permanent alaturi de clientii nostri pentru a le putea oferii produse moderne si performante, adaptate. Principalii parteneri sunt: Pioneer, Timac Agro, Euralis, KWS, Adama, Tiriac Energy, Ameropa, Lebosol etc.

Expirat
RESPONSABIL PARC AUTO SI COMPONETE IT  -  Top Seeds srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles