Responsabil ofertare licitatii SEAP

ELECTROGRUP INFRASTRUCTURE SA 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Absolvent studii superioare
  • Experienta de minim 3 ani in cadrul unui departament de ofertare pentru proiecte de insfrastructura telecomunicatii
  • Cunostinte legislatie din domeniu (legea nr. 98/2016)
  • Utilizare buna a programelor: Microsoft Project, Windev, Ms Office
  • Cunostinte de utilizare a platformei SICAP
  • Experienta in estimarea costurilor/chetuielilor de executie si intocmire devize
  • Experienta in intocmire grafice de executie reprezinta un avantaj
  • Capacitate de lucru atat in echipa, cat si individual
  • Capacitate de a respecta termenele si orientare catre rezultat

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Realizeaza oferte tehnico-comerciale si asigura suportul tehnic in executia proiectului, in ceea ce priveste echipamentele si materialele utilizate in lucrare
  • Studiaza documentatia (caiete de sarcini, fise de date, memorii tehnice) si intocmeste ofertele complete tinand cont de cerintele acestora
  • Verifica, dupa preluarea contractului, listele de cantitati
  • Identifica materialele si echipamentele care vor fi ofertate, caracteristici tehnice, cantitati
  • Intocmeste/verifica listele de cantitati de lucrari – centralizator pe investitie / obiecte / specialitati
  • Colaboreaza dupa caz cu partenerii/subcontractorii si intocmeste situatii de lucruari si rapoarte pentru acestia
  • Formuleaza cereri de oferta catre subantreprenorii de specialitate, privind executia unor lucrari speciale, si furnizorii de materiale, utilaje, etc, si analizeaza ofertele primate
  • Intocmeste documentele de ofertare pentru participarea la licitatii: propunerea tehnica, propunerea financiara, documente de calificare
  • Verifica cerintele de eligibilitate si se asigura ca acestea sunt indeplinite
  • Realizeaza si transmite solicitarile de clarificari in termen
  • Depune oferta in platforma SEAP asigurandu-se ca sunt indeplinite toate cerintele (oferta completa, semnata, DUAE etc)
  • Intocmeste dosarul de ofertare conform cererii de oferta (inclusiv fise tehnice, declaratii de conformitate etc)
  • Colaboreaza cu departamentul de achizitii de materiale in vederea obtinerii celor mai bune preturi de servicii, materiale si echipamente pentru a le introduce in oferta si construieste o baza de date pe care o actualizeaza permanent
Beneficii:
  • Salariu motivant
  • Sansa de a te dezvolta si de a lucra intr-un colectiv prietenos
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)
  • Bonusuri lunare de performanta

E-INFRA is the holding entity for a group of 5 companies active in the field of infrastructure. Our main activity consists in coordinating the management of the five subsidiaries, assist them in achieving synergies, allocate capital among subsidiaries and provide support in certain areas of critical interest including market strategy, HR, marketing, finance, legal, IT & logistics

Publicat 26 Sept. 2022 Reactualizat 24 Oct. 2022 Expiră 26 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.