de ani Fără Frică...

Publicat 19 Ian 2016 | Expiră 20 Feb 2016

RESPONSABIL MEDIU

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare tehnice de specialitate/calificare in domeniul protectiei mediului
• Buna cunoastere a legislatiei specifice
• Experienta de minim 2 ani intr-un post similar
• Operare calculator nivel avansat
• Cunoasterea limbii engleza la un nivel cel putin mediu

Descrierea jobului

• Identifica,evalueaza aspectele de mediu si selecteaza aspectele de mediu cu impact semnificativ
• In calitate de responsabil cu gestiunea deseurilor, va urmari indeplinirea obligatiilor legale, dupa cum sunt ele prevazute de Legea nr. 211/2011 privind regimul deseurilor
• Raspunde de urmarirea aplicabilitatii regulamentului CE cu privire la substantelechimice si utilizarea lor in conditii de siguranta (REACH) in domeniulreciclarii DEEE
• In cazul unor activitati de modernizare, extindere sau constructie de noi obiective, intocmestedocumentatia necesara obtinerii avizelor, acordurilor si autorizatiilor demediu/gospodarire a apelor/securitate la incediu , precum si a documentatiei demediu necesara obtinerii formelor de punere in practica a diferitelor activitati ale organizatiei, dar si pentru reavizare si reinnoire
• Transmite la Agentia Locala si/sau Nationala pentru Protectia Mediului, Garda de Mediu raportarile periodice sau cele solicitate de catre reprezentatii acestora
• Tine evidenta gestiunii deseurilor conform HG 856/2002 privind evidenta gestiunii deseurilor si pentru aprobarea listei cuprinzand deseurile ,inclusiv deseurile periculoase
• Transmite la Administratia Fondului pentru Mediu declaratia lunara

Faist Metalworking face parte din grupul de companii Faist. Este o firma multinationala infiintata in Bors din 2008 cu aproximativ 460 de angajati, in curs de dezvoltare. Activitatea principala este prelucrarea metalelor, astfel creand diverse componente metalice pentru clienti externi. Pentru alte detalii va rugam sa vizitati site-ul nostru pe: www.faistgroup.com.

Expirat
RESPONSABIL MEDIU  -  FAIST METALWORKING SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles