Responsabil Mediu

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare de specialitate;
Experienta pe o pozitie similara de minim 1 an constituie avantaj;
Cunostinte operare PC-MS Office;
Bune cunostinte privind Managementul de mediu (SR EN 14001:2005 – management de mediu si SR EN 19011:2011 – audit intern) si Legislatia de mediu (OUG 195/2005 – privind protectia mediului; Legea 211/2011 – privind regimul deseurilor; HG 856/2002 – privind evidenta gestiunii deseurilor; HG 235/2007 – privind gestionarea uleiurilor uzate; OUG 196/2005 – privind Fondul pentru mediu; L249/ 2015 – privind gestionarea ambalajelor si deseurilor de ambalaje)

Descrierea jobului

Intocmirea documentatiilor specifice pentru obtinerea autorizatiilor, avizelor si acordurilor de mediu;
Intocmirea raportarilor interne pentru activitatile desfasurate in cadrul societatii;
Intocmirea si transmiterea catre autoritatile competente (ANPM-uri, OTR-uri, etc.) a raportarilor lunare/ semestriale/anuale, conform cerintelor legale;
Implementarea si monitorizarea tuturor actiunilor din autorizatia de mediu;
Gestionarea documentelor sistemului de management de mediu;
Transmiterea catre management a reglementarilor cu privire la modificarile legislative din domeniu;
Participarea la controalele efectuate de autoritati;
Realizeaza / urmareste indeplinirea masurilor impuse prin procesele verbale de control.

SC RECYCLE INTERNATIONAL SRL a fost infiintata in anul 2007 si are ca domeniu principal de activitate colectarea deseurilor nepericuloase de la persoane fizice si juridice.

In momentul de fata dorim sa ne completam echipa cu doi colegi pentru punctul de lucru din Bragadiru/Bucuresti.
Publicat 27 sept. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos