Publicat 22 Iul 2019 | Reactualizat 12 Aug 2019 | Expiră 21 Aug 2019

RESPONSABIL MEDIU

1 post

Candidatul ideal

Perioada determinata de 2 ani

Candidatul ideal:
• Este absolvent de studii superioare tehnice (de preferat specializare în domeniu, ex: Ingineria Mediului)
• Are experiență relevanță în domeniul protecției mediului de cel puțin un an (constituie avantaj experiență în gestiunea deșeurilor și raportarea către management și autorități)
• Are cunoștințe solide de legislație de mediu și gestiunea deșeurilor (constituie avantaj deținerea cursului de gestionare a deșeurilor)
• Are gândire analitică și atenție distributivă, este proactiv și orientat către soluții, este flexibil, rezistent la stres, are abilități de comunicare și reacționează eficient în situații de criză
• Are cunoștințe de limbă engleză minim nivel mediu (constitue avantaj cunoașterea limbii germane)
• Are cunoștințe foarte bune de operare Excel și de nivel mediu pentru alte aplicații Microsoft Office (constitue avantaj experiență de operare în sisteme ERP)
• Deține carnet de conducere categoria B (avantaj)

Descrierea jobului

• Întocmește, transmite și arhivează declarațiile/raportările către autoritățile de mediu (ex: Administrația Fondului pentru Mediu, Agenția pentru Protecție a Mediului, Gardă de Mediu) și parteneri (ex. Operatori de preluare a responsabilităților) în conformitate cu prevederile legale în vigoare;
• Se asigură de respectarea normelor și prevederilor de mediu aplicabile obiectului de activitate al companiei;
• Reprezintă interesele companiei în relația cu autoritățile de control pe spete de mediu și participă la inspecțiile efectuate de către acestea;
• Urmărește modul de operare al gestiunii fizice și scriptice a deșeurilor de la punctele de lucru și relaționează cu celelalte departamente, implicate direct sau indirect în fluxul de activitate;
• Întocmește și arhivează evidența gestiunii deșeurilor generate de către companie;
• Relaționează cu societățile contractate în vederea îndeplinirii obligațiilor de valorificare/reciclare a deșeurilor și este responsabil de derularea contractelor încheiate cu acestea;
• Propune măsuri de îmbunătățire/proceduri pentru procesele ce implică gestiunea deșeurilor;
• Se informează și acționează în mod continuu în legătură și în conformitate cu noutățile legislative din domeniu

BENEFICII:

• Posibilitati de invatare si dezvoltare in cadul companiei;
• Asigurare medicala privata;
•Zile suplimentare pentru concediu de odihna;
•Tichete de masa
•Transport asigurat;

Pentru mai multe informatii legate de procesarea datelor personale, va rugam sa accesati pagina de web penny.ro - "Politica de confidentialitate".

Rewe România reprezintă în ţara noastră concernul german REWE, unul dintre liderii europeni din domeniul alimentar, cu o experienţă de peste jumătate de secol.La ora actuală grupul REWE este reprezentat în 19 ţări europene, cu o cifră de afaceri de peste 53 de miliarde de EUR şi un număr total de angajaţi de peste 330.000.
Având în vedere puternica expansiune a companiei noastre, oferim şanse de promovare în carieră pentru angajaţii motivaţi şi dornici de a învăţa, pachet salarial atractiv corelat cu performanţele, atmosferă plăcută de lucru, în prezent compania numărând aproximativ 4.500 de angajaţi.
Prin magazinele noastre Penny Market oferim siguranţa unui loc de muncă stabil într-o echipă tânără şi de succes cu multiple posibilităţi de dezvoltare

Pentru mai multe informații legate de procesarea datelor personale, va rugăm să accesați pagină de web penny.ro - "Politică de confidențialitate".

RESPONSABIL MEDIU  -  Penny Market