Publicat 23 Iul 2017 | Reactualizat 20 Aug 2017 | Expiră 23 Aug 2017

Responsabil marketing digital

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Renault Romania angajeaza pentru Directia Marketing Digital o persoana pasionata si experimentata care va gestiona proiectele de marketing digital, cu scopul de a dezvolta imaginea de marca si a produselor marcii, in corelatie cu strategia de marketing sales & after-sales.

In rolul de responsabil marketing digital, vei gestiona realizarea site-ului dacia.ro si actualizarea informatiilor in timp real precum si conceperea, realizarea si actualizarea oricarui site promotional care face parte din planul de comunicare marketing/produs/servicii.

Vei propune periodic evolutia site-ului internet dacia.ro si a celorlalte site-uri apartinand marcii si vei fi implicat(a) in realizarea planurilor de comunicare Adgoogle - text, banner, video.

Vei lucra la elaborarea, conceptia creativa si distributia campaniilor de email aferente proiectelor derulate monitorizand indicatorii aferenti traficului pe site-urile comerciale DACIA

Vei realiza si transmite rapoarte ale indicatorilor de trafic si satisfactie client.

Last but not least, vei masura si raporta rezultatele campaniilor de marketing direct, telemarketing, SMS.

Descrierea jobului

Experienta si competentele cheie necesare in acest rol sunt:

•Studii universitare (preferabil marketing, comunicare)
•Experienta in Digital Advertising sau PR (+5 ani)
•Cunoasterea instrumentelor specifice comunicarii mass-media
•Cunoasterea industriei auto reprezinta un avantaj
•Limba engleza nivel avansat

Aptitudini personale :

  • Spirit de organizare/ rigurozitate
  • O buna capacitate de relationare
  • Capacitate de lucru in echipa si in transversal
  • Spirit de analiza si sinteza
  • Cunostinte de comunicare (text, imagine, multimedia)
  • Competente de comunicare scrisa

Descrierea companiei

La noi vei găsi:

  • Un mediu de lucru prietenos, dinamic şi bazat pe performanţă
  • Posibilităţi de dezvoltare profesională şi planificare a carierei
  • Asigurare privată de sănătate
  • Participări la evenimente corporate şi cele specifice industriei
  • Un program de beneficii şi compensaţii atrăgător
  • Expunere la proiecte internationale, de anvergura

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehicului viitorului.

Expirat
Responsabil marketing digital  -  Grup Renault Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles