Publicat 20 Ian 2016 | Expiră 21 Feb 2016

RESPONSABIL MARKETING; BACK OFFICE MANAGER

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CANDIDATUL IDEAL PENTRU BACK OFFICE MANAGER :

• minim un an experienta in lucrul direct cu clientii
• studii universitare finalizate
• excelente abilitati de comunicare scrisa si verbal
• capacitatea de a lucra cu termene limita
• capacitatea de a se organiza si de a lucra eficient, atat individual cat si in echipa
• capacitate de invatare rapida si de a gestiona mai multe sarcini simultan
• capacitate de a lua decizii si de a solutiona cerintele clientilor
• persoana proactiva, inovativa, ordonata, atenta la detalii
• cunostintele de contabilitate primara reprezinta un avantaj
• experienta in management de proiect reprezinta un avantaj

CANDIDATUL IDEAL PENTRU RESPONSABIL MARKETING :
Cunostinte operare PC (Pachetul Office: Word, Excel, Power Point etc.; Photoshop/Corel Draw reprezinta un avantaj)
Exprimare cursiva in limba romana
Buna cunoastere a limbii engleze (scris si vorbit)
Capacitatea de a redacta texte atat in limba romana, cat si in limba engleza
Atentie distributiva, abilitatea de a lua rapid decizii
Asimilarea rapida a informatiilor noi
Capacitatea de a-si planifica activitatea si prioritiza sarcinile

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI BACK OFFICE MANAGER :
Relationarea cu clientii:
• cunoasterea foarte buna a serviciilor companiei
• solutionarea eficienta a cerintelor clientilor si promovarea serviciilor
• consilierea clientilor privind inscrierea la cursuri (dosarul de inscriere, modalitati de plata) sau orice alte informatii despre serviciile companiei
• evidenta computerizata a clientilor
Contabilitate primara:
• intocmirea documentelor contabile utilizand un soft contabil (se asigura training)
• incasarea taxelor de la clientisi emiterea facturilor catre acestia
• monitorizarea platilor

RESPONSABILITATI : RESPONSABIL MARKETING
Gestioneaza si dezvolta prezenta online a firmei
Gestioneaza magazinul online (adauga produse, raspunde comentariilor si mesajelor clientilor, redacteaza descrieri pentru produse sau categorii de produse etc.)
Imbunatateste website-ul firmei colaborand cu specialisiti SEO, programatori si designeri
Intocmeste oferte de pret la cererea agentilor de vanzari si a clientilor
Cauta datele de contact ale clientilor potentiali, crescand si organizand lista de adrese de email