Publicat 09 Aug 2018 | Reactualizat 16 Aug 2018 | Expiră 08 Sep 2018

RESPONSABIL LIVRARI

1 post

Candidatul ideal

Studii superioare (constituie avantaj)
Experiență relevantă într-o poziție similară
Cunoștințe de limbă engleză: scris/vorbit la nivel mediu
Cunoștințe de operare cu pachetul office (excel și word)
Cunoștințe de legislație vamală (constituie avantaj)
Organizare și atenție la detalii
Comunicare asertivă
Flexibilitate

Descrierea jobului

Planifică și organizează transportul și livrarea produselor CSi către clienții din afara tării
Planifică și organizează transportul de materiale ce trebuie trimise în colaborare la diverși furnizori
Identifică modul optim de încărcare a camionului în funcție de dimensiunile produselor
Supraveghează operațiunile de încărcare a mărfii în camion
Ține legatura cu transportatorii în vederea comunicării detaliilor legate de transporurile ce urmează să fie efectuate (dimensiuni, date de livrare, destinații, etc.)
Întocmește documentele de transport necesare pentru expedierea mărfii
Întocmește notele de livrare pentru produsele trimise și le transmite departamentului de contabilitate
Ține legatura cu firmele de curierat pentru transporturi urgente, interne și externe
Urmărește și verifică facturarea corectă a transporturilor
Se documentează cu privire la legislația specifică transporturilor și expedițiilor de marfă și a restricțiilor impuse transportatorilor

Infiintata in 2004 la Cluj-Napoca ca parte a grupului CSi, cu sediul central in Olanda, CSi Romania dezvolta si produce o gama larga de echipamente de manipulare si transport, destinate bunurilor de larg consum.

Competitivitatea CSi Romania se remarca atat in ceea ce priveste tehnologia utilizata, calitatea produselor cat si complexitatea lor.

Pentru mai multe detalii va rugam accesati: www.csiportal.com

RESPONSABIL LIVRARI  -  CSI ROMANIA - DUTCH ROMANIAN COMPANY