Responsabil LEAN

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cautam un coleg avand:
  • Studii superioare, avantaj studii superioare tehnice;
  • Cunostinte în Managementul sistemelor de productie/Lean management;
  • Cunostinte aprofundate privind implementarea practicilor Kaizen;
  • Cunostinte avansate in LEAN și Six Sigma;
  • Cunostinte programe de proiectare (Catia, Solidworks, Inventor, etc);
  • Cunostinte desen tehnic si tolerante dimensionale;
  • Cunoştinţe avansate operare PC: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Visio;
  • Cunostinte de Limba Engleza – nivel avansat.

Descrierea jobului

Care va raspunde de :
  • Optimizarea, standardizarea si eficientizarea proceselor de productie in vederea atingerii obiectivelor departamentului si termenelor de executie stabilite;
  • Conduce diverse proiecte de îmbunătățire prin utilizarea knowhow în LEAN și Six Sigma (VSM, Kaizen, 5S, Visual Management, RCCA, etc.);
    Participarea la organizarea fluxurilor de producție continue pentru activități cheie;
  • Demarează, organizează și coordonează proiecte menite să susțină fluxul de valoare în organizație;
  • Asigură, prin acțiunile luate și metodologia aplicată, diminuarea sau eliminarea pierderilor rezultate din procesul de producție al organizatiei;
  • Coordonează și participă la menținerea sistemelor de organizare (5S, Lean, Muda) se implică activ și generează programe de susținere a acestora.

Descrierea companiei

World-class people offering world-class products!

When it comes to hard alloy extrusions, there is no better source than UAC. After all, this is what we do. It isn’t an afterthought, a side business. We’re known around the globe for our high-strength hard alloy aluminum extrusions with the tightest dimensional tolerances available. Of course, customers also trust us for precision machining, high-quality assembly, and superior surface treatment, as well.

To our customers in aircraft structures and other industries where precision-engineered products are critical, we act as a direct-sales manufacturer with stocking warehouse capabilities, offering the shortest lead-time in the industry. But what really makes us different is our flexibility. We are over 2,000 people at three fully integrated manufacturing locations globally – working together as one – doing whatever it takes to please our customers.

If you are interested to find out more about us, please visit www.universalalloy.com

Publicat 26 apr. 2022 Expiră 26 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos