Publicat 10 Oct 2019 | Reactualizat 07 Nov 2019 | Expiră 10 Nov 2019

Responsabil IT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINȚE MINIME:

  • Studii medii în domeniu;
  • Conștiincios, harnic, de încredere și gata oricând să dea o mână de ajutor;
  • Precizie, răbdare, o dezvoltată capacitate analitică, maestru în rezolvarea problemelor;
  • Cunoașterea limbilor engleză și maghiară la un nivel suficient de ridicat pentru a putea oferi suport utilizatorilor.

CONSTITUIE AVANTAJ:
  • Experiență în suport IT;
  • Certificări Microsoft.

Descrierea jobului

SARCINI PRINCIPALE:
Suport utilizatori:

  • Instalarea, mentenanța și repararea calculatoarelor;
  • Instalarea și mentenanța sistemelor de operare Windows;
  • Instalarea și mentenanța pachetelor Microsoft Office;
  • Mentenanţa dispozitivelor Android;
  • Instalarea, mentenanța și repararea imprimantelor și multifuncționalelor.
Administrare
  • Managementul utilizatorilor și al grupurilor în cadrul Active Directory;
  • Managementul utilizatorilor SharePoint;
  • Managementul adreselor de e-mail și al grupurilor din cadrul Exchange;
  • Managementul utilizatorilor pentru aplicațiile fără integrare Active Directory;
  • Gestionarea și rezolvarea reclamațiilor utilizatorilor din sistemul de ticketing OTRS.
Rețele
  • Proiectarea și realizarea rețelelor cu sau fără fir.
Support soluții Cloud
  • O365;
  • Azure.

CE OFERIM:
  • Posibilitatea de a lucra și a avansa într-o multinațională;
  • Posibilitatea de a lua parte în proiecte tehnologice moderne și interesante;
  • Vei lucra într-o echipă dinamică;
  • Vei avea șansa să îți aprofundezi cunoștințele de limba engleză.

WebEye Telematics Group este un jucător important pe piața telematicii, cu o prezență importantă în întreaga Europa. Oferim servicii telematice complete partenerilor noștri, precum urmărirea online a vehiculelor, metodologia și inteligența prelucrării informațiilor, vehiculelor și a șoferilor, plata electronică a taxei de drum etc.
Echipa WebEye Telematics Group își caută un nou membru pentru poziția de Responsabil IT.

Expirat
Responsabil IT  -  S.C. WEBEYE INTERNATIONAL S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles