Publicat 06 Mai 2019 | Reactualizat 03 Iun 2019 | Expiră 06 Iun 2019

Responsabil INTRETINERE si REPARATII, MEDIU, SSM, SU

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare tehnice;
- experienta in domeniul organizarii, conducerii activitati de intretinere si reparatii;
- specialist in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
- curs specializare SSM - SU;
- minim 5 ani experienta pe o pozitie similara;
- cunostinte temeinice de legislatie;
- cunoştinţe MS Office;
- capacitate de organizare, coordonare si supervizare;
- abilitati de comunicare;
- carnet de conducere cat. B.

Descrierea jobului

Descrierea postului:
- organizeaza activitatea de servisare si optimizarea cheltuielilor;
- asigura proiectele si autorizatiile pentru realizarea investiilor aprobate;
- asigura intocmirea contractelor de executie a investitiilor;
- tine evidenta fondurilor fixe;
- elaboreaza norme de consum;
- stabileste necesarul de energie electrica, apa, canal, telefonie;
- stabileste necesarul de aprovizionare cu materiale specifice, piese de schimb, combustibil;
- elaboreaza analiza preliminara de mediu;
- identifica si monitorizeaza aspectele de mediu caracteristice fiecarei etape din fluxul tehnologic si cerintele legate de respectarea legislatiei in vigoare;
- stabileste necesarul de aprovizionare cu echipament de protectie si medicamente;
- controleaza locurile de munca in scopul prevenirii accidentelor de munca si imbolnavirilor profesionale;
- asigura instruirea personalului pe linie de protectia muncii, situatii de urgenta, mediu;
- tine evidenta accidentelor de munca;
- verifica modul de aplicare a normelor, dispozitiilor, instructiunilor, si masurilor care privesc protectia impotriva incendiilor;
- elibereaza permisul de lucru cu focul;
- elaboreaza programul de protectia muncii;
- verifica incadrarea in limitele admisibile a noxelor;
- urmareste obtinerea autorizatiilor necesare.
Bebeficii
- posibilitate de lucru într-un mediu dinamic alături de o echipă de profesionişti care încurajează şi valorifică dezvoltarea potenţialului creativ;
- pachet salarial motivant;
- tichete de masă.

REMAT BRASOV S.A. Este una dintre cele mai mari firme active in domeniul reciclării, cu capital privat integral romanesc, fiind prezentă prin punctele sale de lucru în judetele: Brașov, Bacau, Cluj, Covasna, Dolj, Harghita, Iași, Mureș si Sibiu.

Expirat
Responsabil INTRETINERE si REPARATII, MEDIU, SSM, SU  -  Remat Brasov SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles