Publicat 15 Mai 2019 | Expiră 15 Iun 2019

Responsabil / Inginer de mediu

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:

Studii superioare (Ingineria mediului, Protectia Mediului, etc)
Cunostinte foarte bune de utilizare a pachetului MS Office (Excel, Word, PowerPoint);
Cunoașterea limbii engleze – nivel conversațional
Abilitati de comunicare, organizare si orientare spre rezultate
Atitudine pozitiva, gandire analitica si adaptare la situatie
Persoana dinamica, deschisa, cu capacitate de lucru in echipa si spirit de intiativa
Persoana responsabila, capabila sa lucreze in conditii de stres si cu termene limita
Cunostinte legislative in domeniul protectiei mediului si a managementului deseurilor, inclusiv a ambalajelor

Constituie avantaj:

Experienta in domeniu
Curs de calificare Responsabil de mediu, managementul gestiunii deseurilor
Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Intocmirea documentatiei pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor specifice.
Elaborarea rapoartelor si raportarilor catre organele de reglementare si alte unitati de specialitate in domeniu.
Elaborarea programului si monitorizarea factorilor de mediu.
Gestionarea actelor normative de mediu.
Gestionarea si monitorizarea deseurilor.
Coordonarea procesului de instruire in domeniul protectiei mediului.
Coordonarea activitatii de identificare a aspectelor de mediu la nivelul organizatiei.
Urmarirea aplicarii prevederile legale de protectie a mediului in cadrul societatii.
Mentine relatii bune cu autoritățile publice din domeniul protecției mediului (Agenția Națională pentru Protecția Mediului, Garda de Mediu, dar și cu Fondul de Mediu)

Ce oferim?

Pachet salarial motivant
Tichete de masă
Tichete cadou pentru diferite ocazii
Asigurare de sănătate, viață și de accidente
Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)
Zile de concediu în plus, conform vechimii în muncă
Cursuri de calificare şi instruire la locul de muncă
Posibilitate dezvoltării unei cariere profesionale într-o companie multinațională
Transport asigurat Targu Mures – Reghin si retur

Kastamonu Entegre A.S. membra a holdingului Hayat, cel mai mare grup din Turcia in procesarea lemnului, produce şi comercializează o gama foarte diversificată de produse pe bază de lemn, de la plăci de tip PAL brut si melaminat, plăci de tip MDF brut si melaminat, plăci de tip HDF pentru uşi celulare, pana la parchet laminat şi alte produse complementare. Kastamonu Romania se afla in Reghin, judetul Mures si este rezultatul de succes al unui plan de investitii impresionant din punct de vedere financiar, tehnic si uman, care a fost demarat în 1998, in prezent avand un numar de peste 850 angajati in trei unitati de productie. www.kastamonuentegre.com

După 20 de ani de investiții continue, Kastamonu Romania se mândreste astăzi cu o platformă industrială de prelucrare a lemnului modernă și complexă, cu o poziție recunoscută la nivel regional în rândul producătorilor de PAL brut, melaminat și blaturi de lucru, și la nivel mondial în rândul producătorilor de fețe de uși din HDF texturat.

Pe lângă produsele fabricate in Romania, compania noastra comercializează și o largă gamă de produse fabricate în cadrul grupului. Dintre acestea, cele mai de succes sunt MDF-ul ultralucios (EvoGloss, Acrylic, Glossmax) și parchetul laminat (Floorpan). Începând cu anul 2018 Kastamonu Romania va adăuga gamei de produse comercializate și o colecție de 95 de decoruri de laminate decorative.

Expirat
Responsabil / Inginer de mediu  -  KASTAMONU ROMANIA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles