Publicat 19 Ian 2016 | Expiră 20 Feb 2016

Responsabil Igienizare / Agricover Abator Niculesti

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru Unitatea de Procesare Carne de la Niculești căutam un Responsabil Igienizare competent şi motivat să se alăture echipei noastre. Misiunea postului vizează asigurarea condițiilor optime de lucru în spații salubre în vederea obținerii de produse din carne sigure pentru consumul uman.

Calificări şi cerinţe:
• Studii universitare;
• Minim 3 ani experienţă relevantă în industria alimentară (experiența în industria cărnii constituie un avantaj);
• Experienţă în igienizare;
• Capacitate de decizie şi bune abilităţi de comunicare;
• Cunoştinţe MS Office.

Descrierea jobului

Responsabilităţi
• Respectă procedurile de igienizare;
• Coordonează, supraveghează și instruiește echipa de igienizare;
• Gestionează stocurile de detergenși și dezinfectanți necesari procesului de igienizare;
• Planifică achiziția de materiale și substanțe necesare igienizării;
• Verifică respectarea schemelor de igienizare implementate;
• Participă la stabilirea regulilor și procedurilor de igienizare ce trebuie aplicate în abator și implementarea acestora, făcând parte din echipa HACCP;
• Efectuează necesarul de materiale auxiliare și a detergenților folosiți zilnic și aprovizionează toate secțiile, vestiarele și birourile;
• Identifică, aplică și respectă dozajului pentru detergenții profesionali utilizați în diferite spații (producție, depozite marfă, spălătorie mașini frigorifice, vestiare, grupuri sanitare, spălătorie echipamente protecție, birouri);
• Asigură igienizarea în următoarele spații: interior fabrică, vestiare, birouri, curte interioară și exterioară conform programului de igienizare (zilnic, săptămânal);
• Identifică și soluționează diferite probleme apărute în procesul de igienizare;
• Intocmește și înregistrează zilnic rapoartele și documentele specifice activității.

Grupul Agricover are 15 ani de activitate pe piaţa locală şi un model de business care ne permite să fim singurul furnizor de soluţii complete pentru agricultura din România. Soluţiile integrate oferite fermierilor includ seminţe, îngrăşăminte, motorină, produse fitosanitare, consultanţă tehnică de specialitate, soluţii de finanţare, asigurarea recoltei, servicii logistice şi de siloz, precum şi sprijin pentru valorificarea producţiei.

Grupul Agricover a investit în achiziţia unui abator în sudul ţării. Unitatea are, în prezent, o capacitate de sacrificare de 120 de porci pe oră şi este situată în localitatea Niculeşti, Dâmboviţa. Achiziţionarea acestui abator face parte din strategia Agricover de extindere a modelului de business integrat pe care l-am dezvoltat pentru fermierii din zootehnie.

Expirat
Responsabil Igienizare / Agricover Abator Niculesti  -  AGRICOVER

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles