Publicat 25 Sep 2019 | Reactualizat 25 Oct 2019 | Expiră 26 Oct 2019

Responsabil galvanizare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate in domeniul chimiei industriale;
  • Experienta in mediul industrial cu specific galvanic minim 3 ani;
  • cunostinte operare PC ( Pachetul Office) si utilizare ERP;
  • cunostinte de limba engleza, italiana constituie avantaj;

Descrierea jobului

Beneficii:

  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
  • Tichete de masă din prima zi de muncă;
  • Primă luna martie;
  • Primă de vacanță;
  • Primă de sfârșit de an;
  • Tichete cadou de Paște și Crăciun;
  • Orele suplimentare plătite 175%, sâmbăta și duminica 200%;
  • Concediu de odihnă anual min 22 zile lucrătoare, maxim 27 zile, în funcție de vechime;
  • Pachet medical la clinică privată;
  • Primă de recrutare dacă îți aduci și alți colegi;

Sarcini si responsabilitati principale:
  • Coordonarea procesului de galvanizare;
  • Verificarea şi actualizarea permanenta a componenţei reţetelor chimice si paramentrilor de proces;
  • Verificarea zilnica a analizei apei de evacuare din staţiile de neutralizare;
  • Colaborarea cu laboratorul chimic;
  • Masurarea si analizarea rezultatelor de productie si propuneri de eficientizare a procesului;
  • Analiza si propunerea de solutii de evitare a defectelor de calitate rezultate din proces;
  • Alte sarcini care sunt aferente activităţii de galvanizare;

Având o experiență de aproape un secol în producția de feronerie pentru uși și mobilier, Feroneria este unul dintre cele mai vechi şi puternice branduri din România.

Feroneria a fost fondată la Arad în anul 1924, devenind de-a lungul vremii cea mai puternică firmă din ţară în domeniu, iar din anul 2014 este membră a Grupului internațional ISEO.

Cu o gama variata de produse in ofertă, Feroneria îşi propune să rămână şi în continuare alegerea preferată a clienţilor şi utilizatorilor de feronerie pentru uşi, ferestre și mobilier. Investiția continuă în perfecţionarea gamei existente şi dezvoltarea de noi produse, ne-au consolidat poziţia de lider naţional în domeniu ca promotor de produse „Fabricat în România”. În acest moment Feroneria este prezentă cu produsele şi serviciile sale în întreaga lume, cu misiunea de a dezvolta noi generaţii de produse şi servicii pentru a satisface cerinţele unei pieţe globale aflate într-o continuă schimbare.

Expirat
Responsabil galvanizare  -  FERONERIA PROD SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles