Publicat 07 Mar 2018 | Expiră 07 Apr 2018

Responsabil Financiar – Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Compania noastră lansează o provocare pentru persoanele riguroase și perseverențe, cu foarte bune abilitați de comunicare și relaționare, cu spirit de echipă și orientare către rezultate. Candidatul ideal trebuie să aibă cunoștințe solide în ceea ce privește legislația în vigoare privind domeniul financiar-contabil, studii superioare în domeniul economic și un minim de 3 ani de experiență relevantă în domeniu.
Mai sunt importante: bune abilitați de operare PC și un spirit inovativ, capabil de a face propuneri de eficientizare și optimizare a activității.
Reprezintă un avantaj: calitatea de expert contabil și cunoașterea domeniului de achiziții intracomunitare.

Descrierea jobului

Postul nostru presupune realizarea integrală şi conformă a activităţilor financiar – contabile specifice.
Prin ocuparea acestei poziţii, te vei ocupa direct de:

  • Întocmirea/actualizarea și implementarea procedurii financiare în organizație;
  • Asigurarea că noutățile legislative obligatorii sunt implementate corect și în termen;
  • Gestionarea departamentul de contabilitate și toate activitățile financiare și de contabilitate delegate;
  • Crearea și managementul bugetului organizației;
  • Analiza categoriilor de cheltuieli și găsire de optimizări fiscale;
  • Calculul impozitului pe venit/profit;
  • Conducerea contabilității financiară a firmelor;
  • Managementul bugetelor și a cash flow-ului într-un mod eficient pentru a asigura sustenabilitatea organizației;
  • Analiza financiară (venituri vs cheltuieli);
  • Întocmirea de situații financiar-contabile lunare;
  • Închideri de lună și emiterea de declarații și situații financiare;
  • Menținerea legăturii cu băncile;
  • Calculul și plata salariilor;
  • Plata facturilor de furnizori/ facturi de utilități etc.;
  • Verificarea și evidența contractelor organizației;
  • Relația cu instituțiile publice în vederea asigurării că toate documentele necesare funcționarii organizației sunt conform legislației;
  • Verificarea situațiilor contabile și asumarea balanței de final de lună, dar și a bilanțului anual;
  • Verificarea deconturilor şi evidenţa altor documente contabile.
Alăturându-te echipei noastre, te vei bucura de un mediu de lucru plăcut, o atmosferă antrenantă, întotdeauna deschisă la idei şi proiecte noi, locul ideal unde să te dezvolţi, să contribui și să devii o parte activă într-o echipă de profesionişti, şi împreună să ne mândrim cu realizări îndrăzneţe.

THECON SRL este o companie cu sedii in București și Galați, specializată în furnizarea de servicii IT (web design, dezvoltare web, SEO, SEM și SMM) de înaltă calitate partenerilor și clienților.

Echipa noastră se află într-o continuă creștere, iar managementul companiei sprijină în mod constant dezvoltarea personala și profesională a fiecarui membru în cadrul unui mediu relaxant și prietenos. Motivarea echipei este o componentă importantă a organizației, din acest motiv beneficiile și integrarea fiecărui coleg în cadrul firmei sunt repere ce ne ghidează activitatea zilnică de echipă unită, inovativă și performantă.

Expirat
Responsabil Financiar – Contabil  -  thecon srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles