Publicat 18 Feb 2019 | Expiră 21 Mar 2019

RESPONSABIL FACTURARE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- minime de contabilitate si fiscalitate
- operare PC (access, excel, word)
- limba engleza
- atentie la detalii
- orientare catre rezultat
- initiativa si rapiditate
- capacitate de organizare
- comunicare si relationare
- lucrul in echipa

Descrierea jobului

- Avizeaza clientii cu privire la expeditiile ale caror destinatari sunt si pentru care au de achitat contravaloarea rambursului
- Actualizeaza sistemului UPS cu informatii legate de livrarea si incasarea sumelor aferente expeditiilor si relationeaza cu subsidiare UPS pe tema acestor tipuri de transport.
- Se asigura ca toate expeditiile sunt directionate spre livrare doar dupa primirea acceptului de plata al destinatarului
- Completeaza borderoul aferent subcontractorului agreat cu viramentele efectuate zilnic de acesta cat si cu expeditiile gestionate de fiecare.
- Relationeaza cu clientii si alte sedii UPS din afara tarii atat telefonic, cat si prin e-mail
- Alte activitati specifice departamentului de facturare

Oferim:

  • Oportunitatea dezvoltarii unei cariere de success intr-o companie multinationala
  • Posibiliati de dezvoltare personala
  • Asigurare de sanatate ( personala cat si pentru familie)
  • Transport (asigurat de companie prin microbuzul pus la dispozitie sau decontarea combustibilului)
  • Bonusuri aditionale( Paste, Vacanta, Craciun, de vechime)
  • Tichete de masa
  • Participarea la Talent Management System

United Parcel Service (UPS) fondata in anul 1907, a devenit datorita milioanelor de clienti din intreaga lume, lider pe piata serviciilor de curierat si totodata lider pe plan global in furnizarea de servicii integrate. In cei peste 100 de ani de activitate, UPS si-a extins serviciile in peste 200 de tari si teritorii in intreaga lume oferind clientilor suport si solutii adaptate business-ului lor. Pentru UPS, oamenii constituie resursa cea mai importanta, iar o echipa puternica reprezinta punctul forte pentru o viabilitate pe termen lung. Avand oameni angajati in peste 200 de tari, UPS aprecieaza foarte mult diversitatea – ca mod de gandire, mod de viata, experienta si cultura. Echipa UPS Romania este in continua crestere si dezvoltare si de aceea asteptam CV-urile voastre pentru a va alatura echipei deja existente.

Expirat
RESPONSABIL FACTURARE  -  UPS ROMANIA SRL