Responsabil Executie Contracte

AGRICOVER - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Grupul Agricover este unul dintre cei mai importanți jucători din agribusiness-ul românesc, cu o activitate de peste 20 de ani. Cu un model de business puternic integrat și original, Grupul Agricover susține eficiența întregului lanț valoric din agricultură, oferind soluții specializate pentru dezvoltarea afacerilor fermierilor din România.

Agricover SA, înființată în anul 2000, este entitatea exclusiv dedicată activității de distribuție a tehnologiilor agricole (produse pentru nutriția plantelor, produse pentru protecția plantelor, semințe certificate) și combustibil (motorină). Numărul de clienți activi la data de 30 iunie 2020 a depășit 6.000, ponderea cea mai ridicată în afaceri fiind reprezentată de fermierii care administrează suprafețe de peste 500 de hectare. În octombrie 2019, Agricover Holding SA a finalizat o tranzacție în urma căreia ADAMA, membră a Grupului Syngenta, unul dintre liderii globali în soluții integrate pentru protecția plantelor, a devenit acționar minoritar în cadrul subsidiarei.

Împreună cu noi îți poți scrie povestea mai departe, alături de experți recunoscuți, într-un mediu dinamic și competitiv, sprijinind dezvoltarea agriculturii românești.

Rolul de Responsabil Execuție Contracte ți se potrivește dacă ai:
  • Interes de dezvoltare în domeniu;
  • Studii universitare;
  • Cunoștințe MS Office;
  • Cunoștințe de operare în SAP – constituie un avantaj;
  • Gândire analitică, claritate, concizie;
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare;
  • Integritate și receptivitate;
  • Atitudine prietenoasă și politicoasă;
  • Inițiativă, responsabilitate, lucru în echipă;
  • Viteză de reacție și abilități de organizare.

Descrierea jobului

Responsabilitățile rolului vizează:
  • Urmărirea stocurilor de inputuri agricole din depozitele Agricover în vederea validării pentru livrarea comenzilor din SAP.
  • Comunicarea cu departamentul vânzări pentru gestionarea în SAP a comenzilor (validare livrare totală sau parțială, modificarea cantităților din comandă, închidere comenzi).
  • Crearea în SAP a adreselor de livrare ale clienților la solicitarea departamentului de vânzări.
  • Gestionarea comenzilor de retur de la client și urmărirea fluxurilor de stornare până la închiderea acestora.
  • Trimiterea documentelor de livrare (certificate de calitate, facturi) către departamentul vânzări.
  • Crearea în SAP a comenzilor de mostre de produse.
Echipa te încurajează permanent să te implici în:
  • Promovarea respectului reciproc, colaborarea şi transparenţa în interiorul departamentului, în raporturile cu alte departamente, precum şi în relaţiile cu clienții.
  • Menţinerea şi transmiterea unui standard de profesionalism în realizarea activităţilor operaționale, prin punerea în aplicare a proceselor și procedurilor de lucru agreate.
Raportează către Manager Planificare și Execuție Contracte.

Publicat 14 oct. 2021 Expiră 13 nov. 2021