Responsabil Etalonare / Metrolog

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Studii medii/superioare finalizate cu diplomă;
Constituie un avantaj experienta anterioara in laboratoare acreditate/autorizate/atestate in vederea efectuarii etalonarilor/verificarilor metrologice/incercarilor/controlului tehnic de calitate
Cunostinte bune de metode de masurare si tehnica de masurare.
Cunoștinte de operare cu sisteme informatice, PC, MS Office;
Capacitatea de a respecta termenele, orientare către client și rezultate, lucrul în echipă;
Bune abilități de comunicare;
Nivel mediu de limba Engleza;
Disponibilitatea pentru lucru pe teren;
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Efectueaza masuratori (etalonari / verificari metrologice) atat in laboratorul propriu cat si la clienti conform procedurilor;
Intocmeste rapoartele aferente masuratorilor efectuate (certificate de etalonare / buletine de verificare metrologica)
Raspunde de calitatea, legalitatea si eficienta verificarilor metrologice si a analizelor tehnice executate în cadrul laboratorului de metrologie;
Răspunde de calitatea, continutul si confidentialitatea documentelor întocmite în cadrul activitatii curente;
Raspunde de buna functionare a instalatiilor din cadrul laboratorului de metrologie;
Respecta Masurilor de Tehnica Securitătii Muncii, raspunde de pastrarea intregritatii patrimoniului încredintat.
Participa la cursuri de instruire, sustinute de organisme autorizate sau de furnizorii de echipamente

Cu o experiență vasta în domeniul metrologiei, echipa laboratorului are ca obiectiv perfecționarea continuă. Tocmai din acest motiv participăm la instruiri periodice organizate de ROLAB sau de furnizorii noștri de echipamente, instruiri ce au permis ca societatea noastră să se dezvolte, mărindu-și de la an la an gama serviciilor oferite.
Urmărim nu doar diversificarea serviciilor, ci și să asigurăm cu ajutorul echipei și a colaboratorilor, un grad ideal de satisfacție a cererilor venite din partea clienților.
Oferim suportul nostru clientilor, companii care activează în domenii precum pharma (lucrăm cu depozite de produse farmaceutice și depozite de medicamente), petrol și gaze, alimentar (depozite de produse alimentare, fabrici de prelucrare a cărnii, depozite logistice, etc.).
Publicat 30 Iun. 2022 Reactualizat 30 Iul. 2022 Expiră 30 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos