Publicat 28 Mai 2019 | Expiră 28 Iun 2019

Responsabil EHS

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare (tehnice);
- Curs Evaluator al Riscurilor de Securitate si Sanatate in munca, nivel superior, 250 h;
- Curs Responsabil Mediu;
- Curs Managementul Deseurilor;
- Experienta similara constituie avantaj;
- Cunostinte medii/avansate limba engleza: scris, citit si vorbit;
- Cunostinte avansate MS Office (Word, Excel, Powerpoint);
- Cunoaşterea principiilor, practicilor şi procedurilor referitoare la activităţile specifice de SSM, PSI si Mediu;
- Cunoasterea legislatiei si standardelor de specialitate pe linie de SSM, PSI si Mediu;
- Abilitați excelente de comunicare si prezentare;
- Responsabilitate si integritate;
- Spirit organizatoric;
- Capacitate de analiza si sinteza.

Descrierea jobului

- Evaluarea riscurilor privind securitatea si sanatatea in munca;
- Intocmirea si actualizarea Planului de Prevenire si Protectie;
- Elaborarea si actualizarea instructiunilor proprii;
- Intocmirea tematicilor pentru toate fazele de instruire;
- Evidenta meseriilor care necesita autorizarea exercitarii lor;
- Cercetarea evenimentelor de munca;
- Completarea fiselor de instruire individuala;
- Instruirea angajatilor;
- Asigurarea conformarii activitatii companiei cu cerintele legale aplicabile;
- Intocmirea si raportarea evidentei gestiunii deseurilor;
- Intocmirea si transmiterea declaratiilor la fondul de mediu;
- Monitorizarea cerintelor impuse prin Autorizatia de mediu;
- Revizuirea autorizatiei de mediu;
- Raportarea in Sistemul Integrat de Mediu;
- Intocmirea formularelor de transport deseuri;
- Raportarea uleiurilor uzate;
- Aprobarea formularelor transport deseuri periculoase;
- Participarea la controalele autoritatilor;
- Intocmirea si revizuirea Planului de Combatere al Poluarilor Accidentale;
- Instruirea colectivului privind combaterea poluarilor accidentale;

Descrierea companiei

Companie din Oradea

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Responsabil EHS  -  CONFIDENTIAL