Publicat 16 Mai 2019 | Reactualizat 13 Iun 2019 | Expiră 16 Iun 2019

RESPONSABIL EHS

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare (in domeniu SSM + MEDIU;
  • Curs Evaluator al Riscurilor de Securitate si Sanatate in munca,
  • Curs Responsabil Mediu;
  • Curs Cadru Tehnic SU
  • Curs Managementul Deseurilor;
  • Experienta similara constituie avantaj;
  • Cunostinte medii/avansate limba engleza: scris, citit si vorbit;
  • Cunostinte avansate MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
  • Cunoasterea principiilor, practicilor si procedurilor referitoare la activitatile specifice de SSM, SU si Mediu;
  • Cunoasterea legislatiei si standardelor de specialitate pe linie de SSM, SU si Mediu;
  • Abilitati excelente de comunicare si prezentare;
  • Responsabilitate si integritate;
  • Spirit organizatoric;
  • Capacitate de analiza si sinteza.
  • Capabila sa gaseasca solutii pentru rezolvarea problemelor

Descrierea jobului

  • Evaluarea riscurilor privind securitatea si sanatatea in munca;
  • Intocmirea si actualizarea Planului de Prevenire si Protectie;
  • Elaborarea si actualizarea instructiunilor proprii;
  • Intocmirea tematicilor pentru toate fazele de instruire;
  • Evidenta meseriilor care necesita autorizarea exercitarii lor;
  • Cercetarea evenimentelor de munca;
  • Completarea fiselor de instruire individuala SSM si SU;
  • Instruirea angajatilor;
  • Aplicarea legislatiei in vigoare;
  • Responsabilitati in gestionarea deseurilor si transmiterea raportarilor lunare conform prevederilor legale,
  • Monitorizarea cerintelor impuse prin Autorizatia de mediu;
  • Intocmirea formularelor de transport deseuri;
  • Raportarea uleiurilor uzate;
  • Aprobarea formularelor transport deseuri periculoase;
  • Participarea la controalele autoritatilor;
  • Intocmirea si revizuirea Planului de Combatere al Poluarilor Accidentale;
  • Instruirea colectivului privind combaterea poluarilor accidentale;
  • Initiaza actiuni corective/preventive de imbunatatire a activitatilor coordinate,
Beneficii oferite de firma:
Bonuri de masa 13 lei / zile lucrate
Salar motivant
Evaluare anuala
Bonus anual,

Descrierea companiei

see website:https://www.hanning-hew.com/en/

Expirat
RESPONSABIL EHS  -  Hanning Motors Romania SRL