Publicat 07 Mar 2019 | Reactualizat 04 Apr 2019 | Expiră 07 Apr 2019

Responsabil economic ferma pui Galati

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii medii, de preferat profil finante-contabilitate
- disponibilitate de a face naveta
- proceduri de gestiune
- circuitul documentelor
- tipuri de documente primare si continutul acestora
- cunostinte de operare PC (pachetul Microsoft Office)
- corectitudine, seriozitate, constiinciozitate

Descrierea jobului

- Completeaza documentele care tin de evidenta contabila primara si face inregistrarile corespunzatoare
- Tine gestiunea bunurilor fermei:
• Intocmeste notele de receptie, fisele de magazie, bonurile de consum
• Intocmeste comenzile pentru materii prime si materiale si le urmareste
- Intocmeste pontajele pentru salarii si listele de avans
- Arhiveaza documentele fermei
- Participa la inventarieri
- Introduce datele necesare in calculator folosind programul specializat

Produsele grupului AAylex se regăsesc sub brandul unic CocoRico. La nivel național, CocoRico este prezent prin intermediul tuturor canalelor de distribuție: în marile lanțuri de magazine, în comerțul tradițional, în cadrul rețelei de magazine proprii și partenere CocoRico, Horeca, fiind distribuit totodată și prin canalul de „re-sell„ către cei mai importanți procesatori de carne. Grupul AAylex este cel mai mare exportator de carne din România, având un amplu portofoliu de clienți externi, provenind din peste 10 state, printre care se numără: Marea Britanie, Franța, Grecia, Cehia, Slovacia, Macedonia sau Olanda. Exportul reprezintă aproximativ 30% din producția grupului, constând în special în produse proaspete, refrigerate.
Grupul AAylex integrează cu succes sistemul „de la ou până în farfurie”, desfășurându-și activitatea la nivel național și având sedii sau puncte de lucru în București și 9 județe ale țării: Buzău, Brăila, Călărași, Cluj, Dâmbovița, Galați, Giurgiu, Ilfov și Prahova.
Unitățile de business ale AAylex sunt specializate în diferite procese operaționale, începând de la producția de hrană pentru păsări, reproducție, incubație, creștere a puilor de carne și până la abatorizare și distribuție.
Aflat intr-un proces continuu de dezvoltare, grupul de firme AAylex este în căutare de profesioniști care doresc să contribuie la succesul organizației. Dacă ești o persoană implicată, responsabilă și dornică de a evolua în plan profesional și personal, ai șansa să te alături echipei noastre, aplicând in cadrul acestui anunt.

Expirat
Responsabil economic ferma pui Galati  -  AVICOLA BUZAU SA