Responsabil Depozit

VALROM INDUSTRIE - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare
  • Experienta in activitati de depozitare si manipulare a marfurilor
  • Experienta de lucru cu stocurile si gestiunile de produse
  • Experienta de lucru in sistemul SAP si EWM reprezinta un avantaj
  • Abilitati de coordonare si organizare a activitatilor si oamenilor
  • Abilitate de luare a deciziilor cu promptitudine
  • Persoana responsabila, punctuala, riguroasa in realizarea sarcinilor

Orientare spre rezultat, familiarizat sa lucreze cu KPI

Descrierea jobului

  • Coordoneaza activitatile de receptie, depozitare, transport intern si livrare marfa pentru depozitul din Str. Preciziei 28
  • Urmareste zilnic indicatorii specifici activitatilor desfasurate in cadrul depozitului; propune si implementeaza solutii de optimizare ale acestora ((ex: acuratete receptie produse, diferente stoc fizic-stoc scriptic etc)
  • Verifica intrarile si iesirile din gestiunile depozitului si magaziei de piese de schimb
  • Initiaza actiuni prin care sa se utilizeze eficient spatiile depozitului si sa reduca manipularea inutila a marfurilor
  • Optimizeaza procesele de lucru si propune solutii de imbunatatire ale sistemelor informatice
  • Se asigura ca procesele de receptie si livrare marfa se realizeaza cu toate documentele corecte (CMR, Avize, Facturi etc)
  • Raspunde de organizarea si coordonarea inventarelor generale si a controlului permanent al stocurilor la Depozitul
  • Intocmeste si propune spre aprobare bugetul aferent cheltuielor necesare pentru administrarea depozitului (consumabile, intretinere/reparatii echipamente, combustibil pentru masinile din dotarea depozitului etc

Ne dezvoltam in Romania si in intreaga Europa, gandim strategii si standarde de calitate!
De 20 de ani producem lucruri care asigura confortul si fac viata mai buna. In 20 de ani am devenit liderul producator din Romania pe piata de instalatii. Suntem bucurosi sa impartasim cei 20 de ani de experienta cu tine. Vrei sa faci parte din echipa noastra?

Publicat 17 mai 2022 Reactualizat 16 iun. 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos