Publicat 17 Feb 2017 | Reactualizat 24 Feb 2017 | Expiră 20 Mar 2017

Responsabil de Mediu

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

Studii superioare – Protectia Mediului, Ingineria de Mediu
1 an experienta intr-un post similar
Pachet MsOffice – mediu

Descrierea jobului

- Evalueaza impactul de mediu produs de companie si poate actiona in sensul reducerii si chiar al eliminarii lui, prin respectarea normelor legale;
- Intocmeste si indeplineste planuri pentru reducerea poluarii si implementeaza sisteme de management de mediu;
- Monitorizeaza si imbunatateste activitatile legate de mediu;
- Stabileste masurile de reducere a impactului asupra mediului;
- Realizeaza auditul intern pe probleme de management de mediu;
- Identifica aspectele legate de mediu, ce caracterizeaza activitatile desfasurate de firma;
- Pregateste documentatiile necesare si asigura obtinera autorizatiilor, acordurilor, avizelor din domeniul protectiei mediului, necesare pentru desfasurarea activitatii;
- Intocmeste documentatia pentru lucrarile avute in executie;
- Urmareste respectarea cu strictete si raspunde de indeplinirea cerintelor normelor de protectia muncii;
- Identifica elemente care pot influenta activitatea;
- Gestioneaza actele normative de mediu;
- Elaboreaza programul de management de mediu;
- Coordoneaza procesul de instruire în domeniul mediului;
- Elaboreaza programul de monitorizare a factorilor de mediu;
- Monitorizarea factorilor de mediu.

FAIST Mekatronic este parte integranta a grupului britanic FAIST, o multinationala avand 24 de fabrici de manufacturare si logistica in Europa, Asia si America.
Incepand din 2005 fabrica FAIST din Oradea este furnizor de componente pentru infrastructura telecom şi industria auto, cu un numar de angajati de peste 1600, aflandu-se  in continua extindere.
Viziunea noastra este de a deveni lideri in furnizarea de piese turnate din aluminiu, cu inalta precizie de prelucrare mecanica si tratament de suprafata, oferind satisfactie clientilor prin inovatii tehnologice, la nivel international.
Vizitati site-ul nostru www.faist.net
Va rugam trimiteti CV-ul la adresa cariere@faist.ro

Responsabil de Mediu  -  FAIST Mekatronic s.r.l.

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă