Responsabil de Mediu

ROMSTAL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

La Romstal ne dezvoltam impreuna, atat in Romania cat si in Europa!
Colegii nostri au devenit cei mai buni specialisti in domeniul instalatiilor si te asteapta alaturi dе ei!

Acest job ti se potriveste daca ai:
  • Studii superioare absolvite - Ecologie si Protectia Mediului, Ingineria Mediului, etc
  • Experienta relevanta in domeniul protectiei mediului minim 2 ani
  • Cunostinte privind legislatia de mediu
  • Experienţă în relaţia cu autorităţile de mediu şi control constituie avantaj;
  • Certificat Responsabil de Mediu
  • Abilitati de analiza si management de proiect
  • Proactivitate, organizare, atentie la detalii si orientare catre solutii
  • Fluenta in comunicare (scris si oral), capacitate de analiza si sinteza
  • Limba engleza nivel conversational
  • Cunostinte foarte bune de operare suita MS Office (in special EXCEL).
  • Cunoasterea / utilizarea anterioara a sistemului ERP SAP constituie un avantaj.
  • Disponibilitate pentru deplasari ocazionale​

Descrierea jobului

Rolul job-ului: asigurarea respectarii normelor si prevederilor legale in vigoare conform cu specificul
activitatii companiei. De asemenea, vei reprezenta compania in relatia cu autoritatile de mediu si organele de control si vei elabora programul de audit intern si realizarea auditurilor interne pe procesele de mediu. In plus, vei contribui si raspunde de realizarea obiectivelor de mediu si sustenabilitate ale companiei si vei propune si gestiona masuri si proiecte de imbunatatire in domeniul responsabilitatilor de mediu si sustenabilitatii.

Asadar, te vei ocupa de intocmire declaratii si raportare catre autoritatile de mediu (AFM, APM, Garda de Mediu
etc) si parteneri OTR conform reglementarilor in vigoare, operarea / evidenta gestiunii deseurilor, la depozitele centrale si punctele de lucru. In plus, vei fi responsabil pentru managementul contractelor cu partenerii si colaboratorii din domeniul protectiei si responsabilitatilor de mediu.

Romstal s-a dezvoltat in 1994 ca o companie multinationala specializata in comercializarea instalatiilor pentru constructii. Lider de piata in domeniu, ofera clientilor cea mai variata gama de instalatii hidro-termo-electrice, sanitare, ceramice si servicii la standarde de calitate.

Cu extindere in 6 tari din Europa, Romstal este compania care creste standardul de viata al clientilor sai prin produsele si serviciile pe care le ofera. Mai multe despre noi afli pe: www.romstalgroup.com

Suntem orientati spre rezultate si punem pret pe dezvoltare profesionala a oamenilor din companie. Daca impartasesti si apreciezi aceleasi valori, vino alaturi de noi!

Publicat 12 oct. 2021 Reactualizat 11 nov. 2021 Expiră 11 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos