Publicat 08 Mar 2019 | Expiră 08 Apr 2019

Responsabil de Marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Compania noastră se află în căutarea unui specialist în Marketing, pentru a se alătura echipei Quantum.

Candidatul ideal are:

  • Studii superioare economice sau tehnice, specializările Comunicare, Relații Publice sau Marketing reprezentând un avantaj;
  • Minim 2 ani de experienţă într-un departament de Marketing, de preferinţă în cadrul unei companii care activează în domeniul industrial;
  • Cunoștințe de strategii de marketing, atât tradiţional, cât şi digital;
  • Cunoștinţe de limba engleză la nivel avansat;
  • Creativitate, ingeniozitate, flexibilitate în gândire;
  • Atenție la detalii;
  • Punctualitate și capacitatea de prioritizare și organizare.

Descrierea jobului

Postul reunește în sfera de responsabilități:

  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing;
  • Dezvoltarea continuă a imaginii și identității companiei, atât în mediu fizic, cât și online;
  • Responsabil pentru imaginea și comunicarea firmei în pieţele în care activează;
  • Planificarea, organizarea şi coordonarea evenimentelor (participări la Târguri, Expoziţii etc.);
  • Construirea, gestionarea şi actualizarea bazei de date de clienți a companiei;
  • Arhivarea şi gestionarea materialelor specifice portofoliului de proiecte
  • Prezentarea și/sau trimiterea de diferite rapoarte referitoare si campanii de marketing;
  • Proiectarea și realizarea prezentărilor pentru întalniri cu clienţii/furnizorii (RO/ENG);
  • Definirea şi executarea politicilor de comunicare cu partenerii, clienţii, media şi angajaţii proprii (newsletter, email-marketing, feedback etc);
  • Crearea conţinutului materialelor de prezentare necesare susţinerii imaginii companiei.
Alături de noi vei interacționa cu o echipă dinamică și profesionistă și vei avea întotdeauna acces la oportunități de instruire, dezvoltare și perfecționare profesională continuă.

QUANTUM GROUP prin intermediul firmelor din grup, este lider regional și unul reprezentativ la nivel național în domeniul producției structurilor metalice și a construcțiilor industriale la cheie (hale metalice, facilități industriale, construcții speciale), efectuând antrepriză generală, dar și producție proprie pe diverse segmente. Zone deservite: Finlanda, Norvegia, Germania, UK, Elveția, România, având peste 50% rată de export.

Astfel, se asigura soluții la cheie în domeniul construcțiilor industriale:
  • Proiectare 3D rezistență (metal-beton) + arhitectură;
  • Uzinare și montaj structuri metalice – 5000 t/an;
  • Executarea de fundații și elemente de rezistență beton;
  • Producție, comerț și montaj de elemente de închidere (panouri sandwich, table cutate, tâmplărie, porți sectionale, luminatoare, etc);
  • Antrepriză generală în domeniul halelor industriale metalice și prefabricate - România.

Numărul de angajați este de 140, organigramă conținând Ingineri, Proiectanți, Management, Personal specializat în producție și șantier.

Expirat
Responsabil de Marketing  -  Quantum Construct SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles