Publicat 06 Mai 2019 | Reactualizat 03 Iun 2019 | Expiră 06 Iun 2019

Responsabil CQ – Cartea Tehnica a Constructiei

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare, preferabil profil tehnic pe domeniu de activitate (constructii, electronica, electrotehnica, automatica sau telecomunicatii);
Abilitati solide de comunicare si relationare;
Spirit de echipa si de colaborare;
Multi-tasking
Personalitate energica, proactiva, cu atitudine pozitiva.
Cunostinte contabilitate primara, ACAD, Office, MSProject

Descrierea jobului

Intocmeste Cartea Tehnica a Constructiei conform legislatiei in vigoare
Intocmeste si/sau verifica atasamente, situatiile de lucrari, rapoarte de lucru, procese verbale si orice alta documentatie cu caracter tehnic;
Asigurarea comunicarii cu partenerii din cadrul proiectului;
Se asigura ca toate documentele proiectului sunt complete, corecte si semnate de personalul responsabil al companiei;
Asigura depunerea/predarea/arhivarea, la timp si in forma ceruta, a documentelor din cadrul unui proiect (Contracte; Minute; MAF-uri; Cartea Tehnica a Constructiei; Rapoarte; etc);
Monitorizarea calitatii materiilor prime aprovizionate, pentru asigurarea trasabilitatii calitatii/cantitatii materiilor prime aprovizionate, inclusiv a neconformitatilor aparute;
Verificarea respectarii procedurilor (generale, operationale si de executie)
Asigurarea suportului administrativ pentru echipa de proiect;
Urmarirea lucrarilor de executie si asigurarea documentelor pentru lucrarile executate (procese verbale receptie materiale, documente de calitate, procese verbale de executie, etc);
Gestionarea documentatiei de proiect sau licitatii ( ofertare, tehnic, achizitii, calitate, corespondenta generala, management de proiect, comercial, etc.);
Preluarea, inregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate, indosariere si arhivarea corespondentei;
Asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail;
Participa activ la implementarea si mentinerea sistemului de management al calitatii;

GTS este un grup de companii specializat in tehnologii de constructie eficiente si solutii IT&C de cea mai inalta calitate, solutii de securitate fizica, solutii de facility management, cablare structurata, sisteme de energie si back-up, solutii de iluminare, sisteme sanitare si HVAC, proiectare si dezvoltare data center, solutii software & hardware, proiecte tehnologice la cheie.

Compania noastra ofera servicii de dispecerizare, monitorizare centrala si zonala si de interventie antiinfractionala operativa. Procedurile de monitorizare si interventie se stabilesc concret pentru fiecare sediu si eveniment in parte, in functie de localizarea acestuia, dispunerea in zona, caile de acces existente, spatiile din imediata vecinatate, factori de risc.

Expirat
Responsabil CQ – Cartea Tehnica a Constructiei  -  GLOBAL TECHNICAL SYSTEMS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles