Responsabil comunicare si relatii publice

Fundatia ICAR - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- studii superioare
- experienta relevanta, circa 3 ani, in comunicare si relatii publice
- cunoasterea avansata a limbii engleze
- cunostinte operare pe calculator si programe de editare
- cunostinte actualizare si administrare pagini web
- experienta in gestionarea platformelor online si gestionarea de pagini Facebook
- experienta in organizarea de evenimente publice (conferinte de lansare/inchidere proiecte, evenimente de advocacy etc.)
- experienta de lucru in sectorul ONG

- experienta in activitati de comunicare pe proiecte adresate grupurilor vulnerabile constituie avantaj

Descrierea jobului

- organizeaza si participa la evenimentele publice din cadrul proiectelor (conferinta de lansare, conferinta finala);
- realizeaza rapoarte post-evenimente pentru evenimentele si intalnirile realizate;
- elaboreaza, publica si distribuie comunicate de presa;
- realizeaza materiale de vizibilitate si constientizare;
- promoveaza proiectele in social media prin postari informative frecvente;
- promoveaza si creste vizibilitatea Fundatiei ICAR in sfera publica;
- raspunde altor sarcini stabilite de seful ierarhic direct si care au legatura directa cu obiectivul postului ocupat.

Fundatia ICAR este o organizatie neguvernamentala care de peste 30 de ani ofera asistenta de specialitate (medicala, psihologica, sociala, juridica) persoanelor vulnerabile, cetateni romani sau straini (solicitanti de azil, refugiati, migranti).
Publicat 13 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022