Publicat 26 Feb 2015 | Reactualizat 05 Mar 2015 | Expiră 09 Mar 2015

Responsabil Comunicare Marketing

1 post |  Aplicare externa
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Educaţie necesară: studii de specialitate în filologie, comunicare, advertising;
  • Experienţă 2- 3 ani în domeniul comunicării;
  • Cunoştinţe limba Engleză (nivel mediu);
  • Cunoştinţe utilizare MS Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook; SAP, Corel Draw;
  • Deprinderi şi competenţe lingvistice avansate;
  • Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului;
  • Experienţă în proiecte interdepartamentale şi inter-companii;
  • Abilitatea de sinteză şi analiză;
  • Experienţă în relaţie cu agenţii externe de publicitate;
  • Orientare spre activitate/ motivare;
  • Capacităţi creative şi conceptuale;
  • Nivel ridicat de implicare, muncă în echipă.

Descrierea jobului

  • Implementarea strategiei de comunicare şi promovare în conformitate cu obiectivele de poziţionare şi notorietate a mărcii E.ON şi obiectivele de poziţionare a companiei în piaţă:
  • Implementarea campaniilor de publicitate şi promovare a imaginii companiei şi a produselor dedicate clienţilor, prin utilizarea diferitelor instrumente specifice: reclamă, publicitate, suport vânzări, marketing direct, dialog marketing, evenimente, expoziţii, broşuri, pliante;
  • Organizarea din punct de vedere conceptual şi logistic a evenimentelor specifice activităţii companiei, cu adresabilitate directă clienţilor şi potenţialilor clienţi;
  • Implementarea acţiunilor de comunicare la nivelul punctelor de contact cu clienţii;
  • Implementarea identităţii brandului /design-ului corporatist (CI/CD) şi a elementelor de business & office communication;
  • Iniţierea de măsuri de comunicare menite să crească şi să menţină gradul de satisfacţie şi loialitate a clienţilor.
  • Furnizarea conţinutului informaţional al site-ului companiei şi al platformelor online destinate activităţii de vânzare, desfăşurarea de activităţi de web marketing;
  • Prestarea de servicii de design grafic pentru a răspunde nevoilor interne ale companiei;
  • Oferirea de suport echipei de vânzări;
  • Derularea acţiunilor de sponsorizare în conformitate cu politica de sponsorizare a companiei şi evaluarea impactului acestora asupra comunicării şi poziţionării brandului.

Expirat
Responsabil Comunicare Marketing  -  E.ON Energie Romania