Responsabil birou – Funcționar economic

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

Suntem o societate comercială cu peste 20 de ani de activitate în domeniul instalațiilor, ce activăm pe piața din România, iar pentru sediul din Timișoara căutăm o persoană care să se alăture echipei noaste pe poziția de: Responsabil birou – Funcționar economic.

Cerințe :

Absolvent(ă) de studii superioare; (constituie un avanataj studiile economice);
Cunoștințe contabilitate primară;
Atenție sporită la detalii;
Abilitatea de a gestiona mai multe sarcini concomitent;
Capacitate de organizare și planificare;
Competențe digitale - operare PC (Pachetul Office – în special Microsoft Word și Excel);
Bune cunoștințe de limba engleză (citit, scris, vorbit);
Capacitate de respectare a termenelor limită;

Descrierea jobului

Activități Contabilitate primară :
Colectare și introducere facturi furnizori în WinMentor;
Emitere și înregsitrare facturi clienți;
Evidență clienți de încasat;
Evidența furnizorilor ce urmează a fi puși la plată (scadențar);
Evidență deconturi personal (fără înregistrare în contabilitate);
Evidență produse / categorii de produse;
Reconciliere solduri clienți / furnizori, reconcilieri IntraGrup;

Activități secretariat :
Evidență contracte furnizori/clienți ;
Menținerea legăturii cu subcontractorii;
Evidență deșeuri;
Arhivare și ținerea corespondenței;
Întocmire divese situații solicitate de superiorii ierarhici;
Menținerea legăturii cu colegii din teritoriu;
Publicat 25 mai 2022 Reactualizat 22 iun. 2022 Expiră 24 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos