Responsabil Aprovizionare Componente

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Profil și competențe:
  • Abilitatea de a lucra simultan la mai multe proiecte;
  • Bune cunoștințe de limba engleză;
  • Cunostinte de utilizare PC: Microsoft Office, în special MS Excel, SAP (reprezintă un avantaj);
  • Bune abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Persoană pasionată de tehnică, interesată de învățarea continuă și de dezvoltarea în domeniu, organizată, eficientă, cu spirit de echipă, inițiativă și orientare spre rezultat;
  • Disponibilitate de lucru atat la birou, cat si pe teren.
Educație și experiență:
  • Studii superioare tehnice;
  • Experiența relevantă într-o poziție similară sau într-un mediu industrial, de producție sau tehnic reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe despre industria de automotive sau despre procesul de producere a sticlei, piese din plastic, lipire, reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe despre dezvoltarea/ validarea produselor și industrializare;

Descrierea jobului

Saint-Gobain Sekurit România recrutează în vederea ocupării postului de Responsabil Aprovizionare Componente, responsabil cu aprovizionarea de componente necesare activităților de producție și asamblare într-un mod cât mai eficient pentru a satisface cerințele clienților.

Responsabilități principale:
  • Definește planul/ forecast-ul pentru toate componentele necesare activităților de producție și ambalare.
  • Asigură livrarea de componente.
  • Definește stocul de siguranță / rezervă pentru fiecare componentă.
  • Analizează întârzierile și/ sau întreruperile de producție.
  • Analizează comenzile curente și viitoare de componente și prioritizează pentru o planificare a producției cât mai eficientă.
  • Gestionează stocul în conformitate cu targetul impus de companie.

Saint-Gobain Sekurit este de peste 80 de ani un producător lider de geamuri auto. Ca parte a grupului Saint-Gobain, avem acces la peste 300 de ani de experiență și know-how. Oferim produse și servicii cu valoare adăugată ridicată pe trei piețe. Cu tehnologia vitrării de astăzi, mașina a devenit un spațiu de locuit. Inovațiile fac parte din strategia noastră și cheia succesului nostru.
Publicat 17 mai 2022 Reactualizat 14 iun. 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos