Responsabil achizitii

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

-Candidatul ideal este o persoana cu experienta in domeniul achizitiilor in domeniul tehnic-constructii;
-Persoana cu gandire logica, rapiditate in reactii;
-Obligatoriu cunostinte de operare PC -Pachet Office- World Excel;
-Abilitati dezvoltate de comunicare si aptitudini dezvoltate de control buget si negociere;

Descrierea jobului

-Organizarea şi desfăşurarea activităţii de achiziţii la nivelul companiei;
- Selectarea şi evaluarea potenţialilor furnizori
-Identificarea necesarului de aprovizionare;
- Identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor furnizori;
-Negocierea cu furnizorii, a preturilor de achiziţie;
-Gestionarea eficientă a stocurilor;
- Responsabila pentru calitatea si cantitatea produselor achizitionate;
-Emiterea şi urmărirea comenzilor de aprovizionare până la recepţia finală;
-Stabilirea unor relaţii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea în timp util şi în bune condiţii a problemelor uzuale;
- Prospectarea pietei de profil si a conditiilor de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor, avand ca scop aprovizionarea materiilor prime si materiale necesare la termen conform planului de productie.
-Intocmirea de rapoarte si situatie a stocurilor / inventariere.
- Respectarea si actionarea in conformitate cu normele si procedurile interne de achizitii;
- Solicitarea si corelarea tuturor informatiilor aditionale de la celelalte departamente, pentru a putea adresa furnizorilor cereri de achizitie cumulate;
- Obtinerea aprobarilor de plata si trasmiterea facturilor catre Departamentul Financiar;
- Comunicarea cu depozitul, departamentul de productie, departamentul tehnic si alte departamente;
- Rezolva orice alte sarcini dispuse de conducere in domeniul sau de activitate
- Verificarea si corectarea erorilor de la livrarea bunurilor;
- Cercetarea si rezolvarea discrepantelor in termeni financiari din documentele de achizitie (facturi, comenzi, contracte);
-Păstrarea secretului de serviciu;

Compania AROSA INDUSTRIES a fost infiintata in anul 2011, activeaza in domeniul confectiilor metalice si detine una dintre cele mai mari hale industriale din Cluj-Napoca

Principala activitate a companiei consta in proiectarea, executia si comercializarea:

partilor componente si atasamentelor pentru utilaje terasiere (tip carcasa picon, cupe, lame buldozer) produselor de forma cilindrica tip recipienti, cazane de abur industrial, silozuri, reactoare pentru industria chimica, tubulaturi structurilor sudate cadrelor metalice ale utilajelor miniere si atasamente partilor speficie ale instalatiilor de reciclare unitatilor mobile/batie tip clopot pentru tratamente termice
Publicat 13 apr. 2022 Reactualizat 11 mai 2022 Expiră 13 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos