Publicat 25 Mar 2021 | Reactualizat 08 Apr 2021 | Expiră 24 Apr 2021

Responsabil achizitii

CONFIDENTIAL
1 post

Candidatul ideal

Nivel studii: studii superioare tehnice
Experienta: in domeniu: minim 5 ani
Pe un post similar: minim 3 ani
Cunostinte necesare: cunostinte tehnie specifice domeniului de activitate, limba engleza la nivel avansat, Microsoft Office
Abilitati de negociere
Abilitati de comunicre
Abilitati de planificare si organizare a activitatilor specifice
Initiativa, spirit de echipa

Descrierea jobului

Dezvolta si anima o retea de corespondenti;
Realizeaza analize de piata;
Gestioneaza relatia cu furnizorii;
Selecteaza furnizorii in functie de nevoile exprimate (specificatii tehnice sau de alta natura);
Lanseaza consultari de furnizori şi/sau sub-contractori;
Participa la constituirea dosarelor de licitatie;
Actualizeaza lista de furnizori şi catalogul de produse/servicii de referinta;
Negociaza achizitii de produse, echipamente şi/sau servicii;
Analizeaza contractele si/sau ofertele furnizorilor;
Determina metodele de lucru cu furnizorii din perimetrul sau de delegare;
Contribuie la definirea obiectivelor de performanta asteptate de la furnizori ;
Masoara si analizeaza performanta furnizorilor pentru segmentul sau de achizitii;
Formalizeaza (sau pune în aplicare) contractele cadru cu furnizorii selectati;
Participa la definirea strategiei de cumparare;
Propune si implementeaza planuri de actiune in materie de achizitii;
Gestioneaza bugetele alocate;
Intocmeste rapoarte de activitate;
Participa la definirea politicii de stoc;
Contribuie la ameliorarea proceselor si procedurilor administrative.

Compania are ca si domeniu principal de activitate oferirea de solutii expert pentru proiectarea, constructia si reabilitarea retelelor de apa, a statiilor de tratare a apei si a lucrarilor de inginerie civila specifice acestora.

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Responsabil achizitii  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles