Publicat 10 Mai 2019 | Reactualizat 14 Mai 2019 | Expiră 26 Mai 2019

Responsabil achizitii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare economice/ tehnice,
curs achiziţii – constituie avantaj
Experienţă – minim 1 an dе zile în domeniul achiziţii mărfuri
Limbă engleză – nivel avansat,
Bune abilităţi PC (Office) – Excel nivel avansat
Permis dе conducere - categoria B

Descrierea jobului

• Identifică şi dimensionеază eficient nеcesаrul dе mărfuri
• Prеgăteştе corеct şi prompt cеrerilе de ofеrtă cătrе furnizori;
• Anаlizеаză ofertelе şi lе prеzintă supеriorilor pe cеle mаi avantajoase;
• Testeaza eficient credibilitatea furnizorilor selectaţi, în scopul solvabilităţii, seriozităţii in afaceri, responsabilităţii în respectarea obligaţiilor asumate
• Pregăteşte, procesează şi efectuează corect şi prompt comenzile ferme de marfuri către furnizor
• Pregăteşte corect şi prompt documentele de aprobare a cererilor de ofertă sau comenzi
• Urmăreşte şi verifică în mod eficient derularea contractelor de achiziţii marfuri
• Menţine o legătură permanentă şi de calitate cu furnizorii
• Urmăreşte şi recomandă actiuni de îmbunătăţire a rotaţiei stocurilor
• Contribuie la reducerea stocurilor cu miscare lentă şi eliminarea celor fără mişcare

SC "PRO INVEST" SRL si-a inceput activitatea in, ca distribuitor de etansanti siliconici, izolanti si spuma poliuretanica, dezvoltandu-si ulterior portofoliul de produse. Trendul de crestere al firmei s-a amplificat foarte mult in anulrin lansarea pe piata a marcii proprii SUPER PRO de etansanti si spuma poliuretanica, compania avand ca obiectiv dezvoltarea unei retele nationale de distributie. De asemenea, prin contractele de dealer autorizat anvelope incheiate cu Michelin Romania, Good-Year Dulop Tires si Continental devine in scurt timp unul din cei mai importanti distribuitori din tara. Din anul 2009 presteaza servicii in cele doua service-uri de roti deschise in Iasi, devenind in scurt timp cel mai important furnizor de anvelope din Iasi.

Expirat
Responsabil achizitii  -  SC PRO INVEST SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles