Responsabil achizitii publice SICAP (SEAP)

Filara BioMed SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Cunostinte teoretice si practice privind licitatiile SICAP pe pozitia de ofertant si vanzator;
  • Studii superioare/Experienta in stiinte biomedicale (biologie, medicina, biochimie), constituie un avantaj;
  • Cunostinte bune de operare pe platforma Sicap, Excel, Word, Outlook, motoare cautare;
  • Bune abilităţi de comunicare, gândire analitică si proactiva, muncă în echipă, dinamism, capacitate de organizare

Descrierea jobului

  • Monitorizarea, supravegherea permanenta a sistemului SICAP (SEAP), a anunturilor privind licitatiile;
  • Supravegherea permanenta a proceselor, procedurilor privind aceste licitatii, asigurarea unui circuit eficient al documentelor pentru licitatii;
  • Procurarea/descarcarea documentatiei de participare publicata de autoritatile contractante;
  • Elaborarea documentatiei de ofertare in vederea participarii la licitatii impreuna cu departamentul de vanzari;
  • Depunerea/trimiterea/incarcarea pe SEAP a documentele solicitate pentru participarea la procedura de achizitie;
  • Elaboreaza raspunsuri la solicitarile de clarificare emise de autoritatile contractante;
  • Studierea documentatiilor de atribuire;
  • Intocmirea contestatiilor, daca este cazul;
  • Cunoasterea si urmarirea continua a modificarilor legislative in legislatia privind achizitiile publice;
  • Urmareste recuperarea garantiilor de participare
  • Organizeaza si arhiveaza documentele aferente activitatii desfasurate.
  • Respecta procedurile de lucru generale specifice firmei (programul de lucru, punctualitatea in intocmirea si predarea rapoartelor etc.)
  • Pastreaza confidentialitatea datelor si informatiilor la care are acces.
Beneficii:
  • Program de lucru Full-Time de 8h / zi, luni-vineri;
  • Pachet salarial motivant si tichete de masa;
  • Asigurare transport / decontare transport si telefon de serviciu;
  • Asigurare medicala privata;
  • Prime;
  • Un mediu de lucru profesional placut si competitiv, in care sunt stimulate si recompensate performantele individuale si de echipa.

Filara BioMed este o firma specializata in furnizarea de produse si servicii pentru laboratoare medicale si de cercetare
Publicat 18 mai 2022 Reactualizat 17 iun. 2022 Expiră 17 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos