de ani Fără Frică...

Publicat 14 Mar 2019 | Reactualizat 11 Apr 2019 | Expiră 14 Apr 2019

Responsabil achiziţii, stocuri şi control gestiune

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinţe:
- Studii superioare economice sau tehnice;
- Capacitate de lucru în echipă dar şi individual;
- Persoană deschisă, fluidă în conversaţie;
- Capacitate de planificare şi coordonare a livrărilor către clienţi;
- Cunoştinţe de utilizare pachet Office (Neo Manager reprezintă un avantaj);
- Experienţă relevantă de lucru într-un program de gestiune;
- Cunoaşterea limbii engleze la nivel conversaţional (limba maghiară reprezintă un avantaj);
- Capacitate de organizare;
- Gândire în perspectivă şi soluţii;

Descrierea jobului

Descrierea jobului şi responsabilităţi:
- Urmăreşte evoluţia stocurilor de material şi minimizarea acestora;
- Asigură cantitatea necesară de marfă şi ţine legătura în permanenţă cu echipa de vânzări;
- Preia comenzile telefonice de la clienţi, le înregistrează şi planifică livrarea;
- Planifică livrările şi coordonează personalul din depozit care este responsabil de ambalare şi de livrarea propriu-zisă;
- Ţine legătura în permanenţă cu firmele de curierat prin care se realizează livrarea;
- Lansează comenzi către furnizor în funcţie de situaţia stocurilor;
- Organizează activitatea de recepţie şi activitatea depozitului;
- Realizează diverse rapoarte referitoare la stocurile de produse;
- Ţine legătura în permanenţă cu departamentul contabil pentru a fi la curent cu situaţia plăţilor;
- Pregătirea exportului cu tot ce ţine de această activitate (documente, planificare livrare).

Biocult SRL, este distribuitorul oficial a produselor CHR Hansen in Romania si Republica Moldova.

Suntem alături de Chr. Hansen în a împărtaşi aceeaşi viziune fundamentală legată de îmbunătăţire a calităţii alimentelor şi a sănătăţii consumatorului. De aceea este firească dorinţa noastră comună de a pune la dispoziţia clienţilor produse noi, inovatoare; ele au fost obţinute printr-o asiduă căutare, cercetare, studiu şi minuţioase testări, ce au avut ca rezultat produse excelente, revoluţionare, ce au uşurat procesele de fabricare a diverselor produse alimentare.

Produsele Chr. Hansen pe care le oferă Biocult sunt:

-Culturi lactice pentru produse din carne crud-uscate -Culturi lactice (fermenţi) pentru lactate fermentate -Culturi lactice pentru brânzeturi -Culturi de maturare pentru brânzeturi -Culturi de acoperire pentru brânzeturi -Culturi probiotice pentru produse lactate -Culturi de bio-protecţie pentru produse din lapte, contra d-rojdiilor şi mucegaiurilor, crescând termenul de valabilitate al produsului finit -Culturi de bio-protecţie pentru produse din carne, contra salmonella, listeria etc., crescând termenul de valabilitate al produsului finit -Teste de determinare a antibioticelor în lapte -Cheaguri animale, chimozină purăşi coagulanţi microbieni, sub formă de pudră, lichid şi tablete. -Enzime pentru creşterea randamentului în obţinerea brânzei -Enzime contra balonării târzii a brânzeturilor -Enzima pentru de-lactozarea laptelui -Coloranţi naturali -Extracte din legume şi fructe

Expirat
Responsabil achiziţii, stocuri şi control gestiune  -  SC BIOCULT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles