de ani Fără Frică...

Publicat 07 Sep 2007 | Reactualizat 06 Oct 2007 | Expiră 08 Oct 2007

Research Assistant (Quantitave/Qualitative)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

DAEDALUS Consulting companie de marketing research pune la dispozitie doua pozitii de Research Assistant, una in departamentul de Cercetari Cantitative una in departamentul de Cercetari Calitative

Daca:
• Esti student in ani terminali la Marketing, Statistica, Cibernetica, Matematica, Sociologie;
• Ai bune cunostinte de limba engleza (citit, scris);
• Cunosti bine sa lucrezi in Word, Excel, PowerPoint;
• Esti un team-player;
• Te simti atras de oportunitatea unei cariere in cercetarea de marketing (cantitativa sau calitativa)

Succes!

Descrierea jobului

•Iti consolidezi si contribui la dezvoltarea ta profesionala imbinand cunostintele teoretice cu cele practice intr-o firma de cercetare de top;
•Ai posibilitatea sa inveti si sa te implici in toate aspectele cercetarii cantitative si calitative ;
•Intri in contact cu proiecte de cercetare diverse si cu clienti business importanti;
•Ai sansa sa intelegi cum functioneaza piata competitiva de marketing;
•Vei avea sansa sa devii un analist de marketing in echipa noastra;

Daca ti-am starnit interesul aplica la aceasta pozitie acum si vei incepe sa faci pasi importanti in cariera ta.

Descrierea companiei

Descrierea firmei:

DAEDALUS Consulting este firma de top in domeniul marketing si cercetare a pietei.

Principalele servicii oferite de firma sunt: cercetarea de marketing (atat cantitativa cat si calitativa), servicii suport de marketing (profilari, intelligence, market research, data mining, modelari de marketing), consultanta.

Din februarie 2005 DAEDALUS este membra a retelei Millward Brown, corporatie aflata în top-ul mondial al furnizorilor de servicii pe segmentul evaluarii brand-urilor si a activitatilor de promovare a lor.

Puncte forte:
- organizatia - |people oriented|, profesionalism, implicare
- servicii de marketing cu valoare adaugata mare, orientare spre excelenta

Pentru mai multe detalii despre firma, va rugam sa accesati: www.daedalus.ro

Expirat
Research Assistant (Quantitave/Qualitative)  -  DAEDALUS Consulting

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles