Publicat 29 Ian 2019 | Expiră 01 Mar 2019

Reprezentant zonal - solutii de iluminat cu LED

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta in vanzari minim 3-4 ani. Va fi responsabil cu judetele: Sibiu, Brasov, Covasna.
Cunostinte tehnice((electrotehnic, electroenergetic) - constituie un avantaj;
Capacitate de insusire a cunostintelor noi intr-un timp scurt;
Foarte bune cunostinte de utilizare MS Office
Permis de conducere valabil (categoria B) si fara antecedente penale
Disponibilitate pentru deplasari – peste 50% din timpul de lucru
Orientare catre atingerea obiectivelor
Bune abilitati de comunicare si negociere
Orientare catre client
Atitudine pozitiva si proactiva
Spirit de echipa si capacitate de inter-relationare

Descrierea jobului

1. Realizeaza target-ului de vanzari alocat;
2. Identifica noi clienti potentiali pe piata;
3. Intocmeste cercetari de piata, evalueaza rezultatele si traseaza planuri pentru activitatile viitoare de vinzari, tinand cont de aceste date;
4. Analizeaza statistica vanzarilor colectata de personal pentru a determina potentialul si necesitatile;
5. Stabileste planul de vanzari anual, elaboreaza planul de vanzari lunar - stabileste strategiile de vanzare si estimeaza numarul de comenzi potentiale si ce tipuri de echipamente urmeaza a fi contractate pentru a satisface conditiile comerciale solicitate de clienti;
6. Elaboreaza planul de activitate saptamanal, respectiv estimeaza vizitele la clientii activi si potentiali precum si actiunile necesare pentru indeplinirea planului de vanzari,
7. Realizeaza si raporteaza periodic analize de piata si de competitie si propune actiunile de perfectare a planurilor de vanzare;
8. Transmite departamentui de achizitii solicitarile clientului si colaboreaza cu acesta pentru realizarea celei mai bune oferte tehnico-economica;
9. Realizeaza analize si ofera solutii referitoare la prezenta produselor la raft/dezvoltarea si optimizarea unor noi retele de distributie;

Oferta (bonusuri, beneficii):
1. Pachet salarial competitiv(media lunara pe un post similar - 1000 euro);
2. Masina, telefon, laptop, diurna si cazare;
3. Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;

Grupul de firme cu capital integral privat URBIO are ca principal obiectiv implementarea proiectelor de reabilitare și eficientizare a iluminatului public, bazându-ne pe tehnologia LED, inclusiv independența acestuia față de rețeaua electrică prin schimbarea stâlpilor clasici cu stâlpi echipați cu panouri fotovoltaice. Oferim consultanta, proiectare si executare la cheie a sistemelor de iluminat cu LED, benefice atat persoanelor fizice cat si societatilor comerciale.
In prezent dezvoltam capacitatea de productie curenta, prin extinderea fabricii de productie a corpurilor de iluminat cu Led si accesoriilor pentru acestea.

Expirat
Reprezentant zonal - solutii de iluminat cu LED  -  Urbioled

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles