Reprezentant zonal - Sibiu, Alba, Hunedoara, Brasov

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Minim doi ani experienta in domeniul vanzarilor pentru materiale si accesorii folosite in industria mobilei si cunoasterea pietei de profil sunt conditii minime pentru angajare;

Abilitati de comunicare: discurs clar si structurat, putere de convingere, ascultare activa, prezenta agreabila, capacitatea de a comunica corect in scris;

Ambitie, dorinta de autodepasire, orientare catre rezultate;
Atitudine pozitiva, orientata catre clienti si gasirea de solutii;
Operare PC la nivel de utilizator mediu;
Permis de conducere cu o experienta reala de minim 2 ani, categoria B.

Se solicita domiciliu in: judetul Sibiu,Alba sau Brasov, iar judetele in care se va desfasura activitatea sunt: Sibiu, Alba, Hunedoara, Brasov.

Descrierea jobului

Obiectivul jobului: Incheierea de contracte cu clienti persoane juridice, la sediul acestora; avand ca obiect furnizarea de componente mdf, accesorii si blaturi pentru mobilier.

Urmarirea activitatii clientilor existenti si extinderea portofoliului de clienti.

Responsabilitati:
- contactarea potentialilor clienti in vederea stabilirii intalnirilor de vanzari;
- identificarea nevoilor clientilor si a oportunitatilor de vanzare;
- oferirea de solutii adaptate nevoilor clientilor;
- negocierea si semnarea contractului;
- raportarea activitatii prin completarea corecta a rapoartelor de activitate si a bazei de date interne.

Echipamente de lucru:
- autoturism de serviciu;
- telefon;
- laptop/tablet pc cu acces la internet si e-mail;

Beneficii:
- Salariul stimuleaza performanta. Salariul este platit integral in contul de card al angajatului, fara intarzieri, plati partiale sau “aranjamente” ce nu respecta legislatia muncii.
- Comisionare functie de realizari
- Se asigura programe de training profesional si un suport constant pe parcursul activitatii.
- Un mediu de lucru placut, intr-o companie sanatoasa din punct de vedere financiar, care isi respecta clientii si angajatii.

Global Design s.r.l. Suceava este unul dintre cei doi mari producatori de componente din mdf pentru mobila, activ in piata din Romania, si cel mai important producator de mobila la comanda din nordul Moldovei, avand un numar de 250 angajati.

Echipa de vanzari a Global Design s.r.l. Suceava e formata din profesionisti tineri, dinamici si prietenosi, care stiu sa construiasca un parteneriat corect si durabil cu clientii lor. Strategia pe termen mediu a companiei include o crestere accelerata a echipei de vanzari.

Cei care ni se alatura acum vor avea oportunitatea de a-si dezvolta cariera odata cu compania si de a promova in posturi cu o responsabilitate superioara care vor aparea odata cu cresterea echipei.

Echipa Global Design Suceava are o experienta de peste 20 ani in productia de mobilier la comanda si 15 ani in productia si vanzarea de componente pentru mobila fiind centrata pe client si pe dezvoltarea profesionala a angajatilor.
Publicat 18 iun. 2021 Expiră 18 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos