Publicat 06 Sep 2017 | Reactualizat 04 Oct 2017 | Expiră 07 Oct 2017

REPREZENTANT VANZARI

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Bune abilitati de comunicare si putere de convingere;
- Usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale;
- Orientarea spre client;
- Foarte buna orientare spre rezultate;
- Spirit de organizare si capacitatea de automotivare;
- Disponibilitate pentru un post cu activitate 100% de teren, dinamica;
- Reprezinta avantaj experienta profesionala in domeniul tricotajelor/textilelor
- Minim studii medii (diploma de bacalaureat);
- Permis de conducere categoria B, minim 1 an vechime;
- Cunostinte operare PC: Word/Excel;
- Prezenta agreabila;

Descrierea jobului

Reprezentantul vanzari actioneaza in sensul dezvoltarii afacerii companiei cu produsele Sofiaman prin realizarea in aria repartizata a volumelor de vanzari si a obiectivelor de acoperire clienti, distributie produse, incasarea contravalorii facturilor.
Responsabilitati principale :
- Construieste si mentine baza de clienti in aria pe care o administreaza;
- Viziteaza zilnic numarul de client necesar pentru a atinge standardele impuse de companie, in conformitate cu planul rutei;
- Vinde produsele conform obiectivelor de volum /an/luna/zi;
- Construieste si mentine imaginea si modul in care sunt prezenate produsele in punctul de vanzare al clientului: asigura prezenta si vizibilitatea produselor conform standardelor transmise de Producator;
- Se asigura de recuperarea in intregime a contravalorii facturilor la toti clientii din aria sa de acoperire.
Beneficii:
- pachet salarial motivant : salariu de baza + bonus din vanzari
- Stabilitate profesionala
- Masina, telefon.

Infiintata in 1996, SOFIAMAN a devenit cea mai importanta companie romaneasca producatoare si distribuitoare de pijamale si vestimentatie de interior pentru intreaga familie.
Sofiaman distribuie produsele sale intr-o retea de peste 300 parteneri interni si externi.
Incepand cu anul 2006 Sofiaman este unic importator al produselor LISCA (lenjerie intima si costume de baie)

Expirat
REPREZENTANT VANZARI  -  Sofiaman Impex SRL