Publicat 27 Aug 2007 | Reactualizat 25 Sep 2007 | Expiră 27 Sep 2007

REPREZENTANT VANZARI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii medii sau superioare;
- aptitudini de comunicare;
- cunostinte de operare PC(Word, Excel);
- carnet de conducere cat B;
- experienta in domeniu (constituie un avantaj)

Descrierea jobului

Descriere Job:
- Promovarea imaginei firmei, afisandu-se in fata clientilor avand o tinuta ingrijita;
- Identificarea potentialilor clienti in vederea incheierii contractelor comerciale;
- Cunoasterea bine a produselor si caracteristicile tehnice ale produselor comercializate de firma;
- Captarea atentiei clientilor prin modul de abordare si prin capacitatea de a initia un dialog cu privire la scopul vizitei clientului;
- Acordarea asistentei din punct de vedere tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
- Negocierea si intocmirea ofertelor de marfuri;
- Stabilirea solutiilor (acolo unde este cazul) pentru rezolvarea problemelor clientilor;
- Intocmirea notei de comanda in baza careia se va emite factura sau bonul fiscal;
- Oferirea de solutii alternative in cazul in care produsele solicitate nu se afla in acel moment in stoc sau aprovizionarea acestora dureaza mai mult decat este dispus clientul sa astepte.

Beneficii:
-salariu fix;
-bonuri de masa;
-comisioane din realizari;
-masina si telefon de serviciu;
- lucrul intr-o echipa tanara si profesionista;
- salariu integral pe cartea de munca;
- prime si alte beneficii.

Infiintata in urma cu 15 ani, din dorinta de a oferi materiale pentru finisaje in constructii de cea mai buna calitate clientilor, firma a reusit sa ajunga in topul distribuitorilor de materiale de constructii din judetul Vrancea. Filozofia firmei este bazata pe respectarea demnitatii angajatilor, sarcini si responsabilitati clare, recunoasterea si recompensarea performantelor, dezvoltarea competentelor si continua imbunatatire a calitatii serviciilor catre clienti.

Expirat
REPREZENTANT VANZARI  -  HARD INDUSTRY SRL