Reprezentant Vanzari

aEstet Technology - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cautam un coleg pasionat de domeniul beauty, care doreste sa se dezvolte personal alaturi de o echipa in continua evolutie.

Candidatul ideal este o femeie sau un bărbat cu un caracter comunicativ, agreabil și politicos care să vândă și să mențină o relație autentică de parteneriat cu clienții noștri din București și din împrejurimi.

Clienții noștri sunt formați din medici, specialiști medicali sau proprietari ai saloanelor de înfrumusețare sau a clinicilor de estetică.

Candidatul ideal
- Prezență agreabilă, atitudine pozitivă, bun simț și plăcerea de a comunica cu clienții
- Minimă experiență în domeniul vânzărilor, eventual în vânzările directe de tip B2B
- Cunoștințe de bază în domeniul beauty, estetic sau medical și disponibilitate de învățare
- Abilități de comunicare și relaționare autentice cu diverse tipologii de clienți
- Orientare către găsirea de idei, către prospectare activă și către finalizarea vânzărilor
- Cunoștințe minime de marketing și publicitate pentru o minimă utilizare social media
- Permis de conducere auto categoria B valabil și obținut de minimum 1 an de zile
- Responsabilitate și orientare către acțiuni ce conduc către rezultate măsurabile
- Cunoașterea limbii engleze la cel puțin un nivel mediu conversațional și de citire

Descrierea jobului

Fiind un job în domeniul vânzărilor, obiectivul principal al acestuia este căutarea de clienți potențiali, stabilirea de întâlniri și prezentări de produse sau echipamente, vânzarea și implementarea acestora.

Responsabilitatile principale sunt:
- Gestionarea și menținerea relației cu portofoliul de clienți
- Prospectarea activă a pieței și identificarea de clienți potențiali
- Contactarea clienților potențiali și stabilirea de întâlniri
- Consilierea și vânzarea de produse sau echipamente medicale, estetice și cosmetice
- Oferirea de asistență și training clienților în vederea implementării
- Urmărirea comenzilor și a plăților sau a creanțelor clienților
- Realizarea obiectivelor și a targetelor de vânzări
- Livrarea sau asistența la livrare a anumitor produse sau echipamente
- Contribuirea activă cu idei și acțiuni concrete la activitățile de marketing
- Respectarea prețurilor de vânzare și a politicilor de vânzări
- Posibilitatea și disponibilitatea de a realiza deplasări
- Reprezentarea corectă a companiei noastre în relația cu clienții

Beneficii
Pe lângă beneficiile de ordin material care vor fi compuse atât dintr-o sumă fixă cât și din remunerații pe baza performanțelor de vânzare, vei avea ocazia să activezi într-o companie ce oferă produse și echipamente de calitate superioară, astfel încât să îți poți privi mereu clienții cu încredere în ochi știind că le-ai oferit o soluție potrivită și de calitate superioară.

De asemenea, vei lucra într-un mediu dinamic și creativ unde provocările și noutățile îți vor oferi constant o stare de împlinire și satisfacție. Într-un timp scurt, propriul tău portofoliu de clienți îți va aduce beneficii considerabile atât pe plan material cât și pe plan profesional, deoarece succesul acestora va însemna și succesul tău pe toate planurile.

Un job într-un astfel de domeniu este un job cu satisfacții și cu o continuitate pe termen lung deoarece domeniul biotehnologiei și medicinei se află în prezent într-o dezvoltare accelerată datorită dorinței omenirii de a crește speranța de viață, calitatea vieții și frumuseții faciale și corporale. Un astfel de job nu va fi înlocuit curând de inteligența artificială.

aEstet Technology este distribuitor de echipamente medicale, estetice și cosmetice, precum și de produse profesionale, acid hialuronic sau consumabile pentru saloane și clinici de estetică. Credem în rezultate și de aceea rezultatele sunt una dintre valorile noastre de bază.

Oferim rezultate clienților noștri și dezvoltăm relații autentice pe termen lung cu aceștia. Ne poziționăm premium deoarece lucrăm cu echipamente de ultimă generație și produse de calitate superioară.

În România, aEstet Technology este distribuitor de echipamente de remodelare corporală, epilare definitivă laser, tratamente faciale și tratamente a vaselor capilare sparte, dar și unic distribuitor al acidului hialuronic german avansat Amalian, a gamei de tratamente SRS pentru piele sau a produselor profesionale de îngrijire și tratament pentru acasă SkinBetter Science.

De asemenea, aEstet Technology a avut parte de încrederea celei mai mari rețele de clinici de estetică non-invazivă din România, fiind unul dintre principalii furnizori ai aceste rețele premium de beauty.

Publicat 15 nov. 2021 Expiră 15 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos