Reprezentant vanzari

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 3000 - 5000 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

• Experienta de min. 1 an intr-o pozitie de vanzari in domenii precum : vanzari in farmacii, vanzari echipamente si consumabile medicale, vanzari produse pentru stomatologie, puericultura, vanzari in spitale si nu numai
• Abilitati foarte bune de organizare si planificare;
• Gestioneaza proactiv volumul de munca;
• Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
• Abilitati de vanzare si negociere;
• Orientare catre client si construire de relatii;
• Gandire flexibila;
• Cunostinte foarte bune de operare PC: Word, Excel.
• Permis de conducere cat B

Descrierea jobului

Realizeaza managementul clientilor alocati in vederea realizarii obiectivelor companiei prin prezentarea si promovarea produselor si serviciilor companiei catre acestia de pe zona arondata (Iasi si orasele limitrofe).

RESPONSABILITATI:
• Prezentarea si promovarea produselor si serviciilor companiei pentru clientii alocati;
• Identificarea nevoilor clientilor, personalizarea si adaptarea ofertelor la cerintele si nevoile acestora;
• Rezolvarea eventualelor probleme aparute la clienti in colaborare cu celelalte departamente;
• Monitorizarea creditului clientului si recuperarea creantelor;
• Respectarea rutei zilnice si indeplinirea obiectivelor specifice pentru acestea;
• Realizarea de analize si rapoarte despre activitatea depusa;
• Dezvoltarea permanenta a relatiei cu clientii in scopul atingerii obiectivelor de business;
• Realizarea targetului de vanzari si indeplinirea altor obiective stabilite de catre managerul direct.

Grusman Medical este o companie aflata in plina expansiune ce si-a propus dezvoltarea pe mai multe directii din domeniul medical.
Suntem in cautarea unor colegi proactivi, pozitivi, deschisi, cu spirit antreprenorial, deschisi catre business si foarte adaptabili oricaror situatii din piata.
Publicat 11 nov. 2021 Reactualizat 9 dec. 2021 Expiră 11 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos