Reprezentant vanzari

SC SYMMETRICA SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

- studii superioare finalizate ;
- experienta in vanzari reprezinta un avantaj;
- abilitati de negociere si persuasiune;
- abilitati de comunicare si relationare;
- abilitati calcul matematic;
- ambitie, perseverenta, competitivitate;
- orientare catre client si catre rezultat;
- cunostinte operare PC - Word, Excel;
- persoana fara alte obligati personale: job secundar sau firma proprie
- posesor carnet conducere categ. B
- persoana cu potential de dezvoltare ca manager
- pot aplica si candidatii din zonele adiacente.
- pot aplica si candidati fara experienta dar care au o atitudine de invingator

Descrierea jobului

- Reprezinta interesele comerciale ale Companiei si partenerilor
- Mentine relatiile cu clientii existenti, prospecteaza piata si extinde portofoliul de clienti
- Realizeaza prezentari ale produselor şi serviciilor companiei oferind informaţii tehnice;
- Negociaza si incheie contracte, acorduri de plata si supervizeaza derularea operatiunilor;
- Atinge target-ul stabilit si asumat pentru propria activitate;
- Intocmeste rapoarte de activitate si statistici periodice referitoare la activitatea de vanzari proprie;
- Participa la evenimente in domeniu pentru stabilirea de noi contacte;
- Analizeaza si prelucreaza cererile de oferta si raspunde prompt si adecvat acestora;
- Pentru candidatii fara experienta se ofera traininguri si suport pentru dezvoltarea abilitatilor de vanzari

SC SYMMETRICA SRL -cel mai important producator de pavaje si borduri vibropresate din Romania
Publicat 26 oct. 2021 Reactualizat 23 nov. 2021 Expiră 25 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos